У Полтаві припиняють нелегальну стихійну торгівлю

Інспекція з благоустрою та поліція вирішила назавжди припинити нелегальну торгівлю біля центрального ринку Полтави. Замість цього  торговцям пропонують узаконити свою діяльність. Яка ситуація зараз на ринку, дізнавалася Іванна Бурлака.

В інспекції з благоустрою говорять, що відтепер не допустять стихійної торгівлі в районі центрального ринку, оскільки усі торговці повинні платити податки до міського бюджету. Тим, хто не виконає попереджувальних настанов, буде виписаний адміністративний протокол. 

Торговці з таким рішенням не згодні. Вони сьогодні вранці мітингували під міською радою. До них вийшов голова фракції «За Майбутнє» Євген Дикань, який заявив, що цього разу влада рішуче стоїть на питанні припинення нелегальної торгівлі.

Максим Малько, т.в.о. начальника Інспекції по контролю за благоустроєм

- Сьогодні була зустріч, ми збиралися групою, щоб проговорити нюанси, які нам цікаві. Це оформлення приватного підприємства, заключення договору з «Полтава-Сервіс», щоб на законній підставі оплачувати гроші. Чорні схеми, які були раніше, гроші, що людьми платилися, всі працювали незаконно, і ніхто не міг від них нічого вимагати: ні дотримання правил благоустрою, звичайних санітарних норм, тому така ситуація.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Стихійним торговцям дали декілька днів, щоб розпродати свій товар та знайти нове легальне місце на ринку. Вони ж говорять, що ніяких законів не порушували.

- В нас мінімальна пенсія. Як за неї можна вижити? Ми самозайняті, ми не стихійний ринок.

- Нас ганяли, жбурляли речі, ніби ми незрозуміло хто. 

- Ми ніяких законів не порушуємо. В нас чистота і порядок. 

- Де знайти нове місце? Люди роками тут торгували. А зараз в такий нелегкий час важко знайти нову точку. ))

Під час інтерв'ю торговці повідомили нам, що сьогодні їх поменшало в рази, багато хто не вийшов на точку. Проте, чи надовго така ситація та чи допоможуть радикальні методи інспекції у боротьбі зі стихійною торгівлю, дивіться у наступних сюжетах.

Стрічка новин