У дитячій обласній клінічній лікарні з'явилось нове обладнання

Благодійники передали медпрацівникам венозний сканер. Лікарі розповіли, навіщо він потрібен, та продемонстрували, як ним користуватись. Про це дивіться у сюжеті.

Тут виходжують немовлят, які народились передчасно, та хворих. Найменші діти можуть важити пів кілограма. Без спеціального пристрою дуже складно з першого разу влучити у вену такому малюку, розповідає заступниця головного лікаря з медичної частини Ніна Козяр. 

Ніна Козяр, заступниця головного лікаря з медичної частини

- Плач дитини під час венопункції дуже ранить батьків. Ми це розуміємо, але іншого шляху поки що немає.

Благодійники передали лікарні новий веносканер. Він допомагає краще побачити вени у дитини чи дорослої людини перед проколом. Якість зображення на екрані - чітка. 

Ніна Козяр, заступниця головного лікаря з медичної частини

- Веносканер допоможе забезпечити доступ до вени. А через вену уже буде вводитися те, що конкретній дитині необхідно. Це можуть бути лікарські засоби, засоби для харчування. Зокрема, дітей, які народитись передчасно.

Пристрій лікарні подарував Всеукраїнський благодійний фонд HELPGROUP. Гроші давали підприємці. До купівлі сканера долучились і полтавці, які придбали календарі зі світлинами працівників ДСНС.

Давид Джалагонія, директор ВБФ HELPGROUP

- За 4 місяці нам вдалось зібрати цю суму. Близько 140 тисяч гривень. Вибирали між декількома представниками, які постачають ці препарати, робили аналіз по ціновій політиці, характеристикам, які є і надає цей сканер.

Обласна дитяча лікарня співпрацює з благодійним фондом близько 3-х років. 

Стрічка новин