У Києві пікетували ветерани військової служби

Пенсіонери силових структур не дорахували частину своїх пенсій та вийшли на акцію протесту. У Києві ветерани військової служби пікетували біля Будинку офіцерів. Учасники акції прагнуть, аби їм перерахували пенсійні виплати. На місці подій побувала наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Григорій Володимирович – полковник у відставці. Він прослужив в Збройних Силах України більше 30-ти років. Із 2018 року не дораховує частини своєї пенсії. 

Григорій Пустовий, полковник у відставці, ветеран ЗСУ

- Прожитковий мінімум з 1.01.2021 року 2270 грн. Якщо помножити на коефіцієнт 0,84, то полковник отримує за військове звання 1710, а не 1480. Аналогічно і посадовий оклад.

Раніше пенсіонерам ЗСУ нараховували виплати з урахування додаткових видів грошового забезпечення. До них належали знання іноземних мов, робота з таємними справами та особливі умови праці. Із 2018 нарахування відмінили.

Сергій Тихонов, полковник у відставці, ветеран ЗСУ

- Приймають постанову 103, якою змінюють цей пункт 4-й, і найголовніше - починається виплата наших пенсій в розсрочку. Якщо я отримував 5, а повинен був отримувати 10, то цю разницю у 5 тисяч вони розділили 50% - 2018, 75% - 2019, і 100% - тільки з січня 2020 року. Якщо перерахувати пенсію з урахуванням цих додаткових видів, то пенсія збільшується у 2 або 2,5 рази.

Аби перерахували пенсію, ветерани звернулися до суду. Втім, попри позитивний вирок на їхню користь, борг все одно не виплатили. 

Володимир Тимофіїв, ветеран ЗСУ

- Відсудив собі, але отримати по рішенню суду не можу. Тому іду до президента, прем’єра, голови Верховної Ради, щоб вони виконали рішення суду.

Аби привернути увагу посадовців, ветерани вкотре зібралися на мітинг та пройшли ходою урядовим кварталом.

Стрічка новин