Нацполіція викрила схему незаконної легалізації іноземців на території України

Правоохоронці припинили протиправну діяльність організованої злочинної групи, яка налагодила «чорний» ринок послуг із незаконної легалізації іноземців шляхом укладання фіктивних шлюбів та псевдопрацевлаштування. Попередньо встановлено, що за час існування такого «бізнесу» зловмисники узаконили перебування в Україні більше двох сотень іноземних громадян. Деталі – у сюжеті.

У рамках слідства встановлено, що учасники угрупування шляхом маніпуляцій із міграційним законодавством сприяли окремим категоріям іноземних громадян у набутті права законного проживання.

«Схема» легалізації полягала в організації фіктивних шлюбів з громадянками України, а також у псевдопрацевлаштуванні іноземців на підприємствах. 

Документування протиправної діяльності учасників злочинної групи здійснювали представники Департаменту міграційної поліції спільно зі слідчими в місті Києві.

Сергій Пантелеєв, начальник Департаменту міграційної поліції

- Злочинна схема полягала в наступному: учасники злочинної групи підшукували іноземців, які бажали отримати дозвільні документи для перебування на території України. В подальшому підроблювали їм документи щодо їх працевлаштування на фіктивних підприємствах. А у іншому випадку свторювали фіктивні шлюби, які в подальшому були використані для отримання посвідок тимчасового мешкання на території України.

Процедура «отримання» посвідки для іноземців шляхом укладання фіктивного шлюбу коштувала близько 2 000 доларів США, з них фіктивна дружина отримувала трохи більше 300 доларів США. Решту привласнювали організатори «схеми» незаконної легалізації іноземців. Наступний спосіб легалізації – отримання посвідки на тимчасове проживання на підставі дозволів про використання праці іноземців. Ціна такої послуги становила в середньому 2 000 доларів США. Фігуранти створили понад 30 юридичних осіб для прикриття зазначеного механізму незаконної легалізації. 

Попередньо встановлено, що за час існування такого «бізнесу» зловмисники узаконили перебування в Україні більше двох сотень іноземних громадян.

Сергій Пантелеєв, начальник Департаменту міграційної поліції

- Організаторами нелегального «бізнесу» є виходець однієї з країн Кавказького регіону, адвокат і колишній працівник Державної міграційної служби України.

За результатами обшуків поліцейські вилучили близько 150 свідоцтв про шлюб між іноземцями та громадянами України, понад 100 оформлених дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, які отримано на підставі сфальсифікованих даних, понад 100 готових пакетів документів для подачі до міграційної служби з метою отримання посвідок, 40 реєстраційних справ та печаток юридичних осіб, печатки щодо завірення справжності документів, понад 50 посвідок на тимчасове проживання, 80 паспортів громадян іноземних держав, довіреності, банківські картки, комп’ютерну техніку, мобільні термінали, флеш-накопичувачі. 

Дії правопорушників кваліфіковані за ст. 332. Слідчі поліції проводять заходи для встановлення майна, набутого злочинним шляхом, з метою його арешту. Досудове розслідування триває.

Стрічка новин