З початку 2021 року на водоймах країни загинуло 106 людей

Попри численні заклики рятувальників, навіть в умовах небезпечних перепадів температурних показників громадяни продовжують відвідувати водойми і наражати своє життя на небезпеку. Про наслідки такого ставлення до власної безпеки свідчить статистика. Деталі - у сюжеті.

З початку 2021 року вже більше сотні людських життів забрала вода. Зокрема, 9 березня на Івано-Франківщині рятувальниками було вилучено з води та передано працівникам поліції тіло чоловіка 1964 року народження. Цього ж дня на Закарпатті на р.Тиса водолазно-рятувальним відділенням виявлено, вилучене з води та передане на судмедекспертизу тіло чоловічої статі, орієнтовно 2000 року народження.

І такі випадки трапилися днями на Сумщині та Черкащині, де довелося рятувати рибалок. Полтавщина – не вийняток. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю в ГУ ДСНС України

- Міняється погода, потепління вже таке, і це за собою несе небезпеку. Льод втрачає свою міцність. Щоб безпечно перебувати на льоду, то найнижчий шар льоду повинен бути не менше 7 сантиметрів. Це шар зеленуватого кольору. Якщо брати для масового ковзання, то це не менше 25 сантиметрів.

Для того, щоб попередити численні випадки загибелі на водоймах, рятувальники постійно проводять профілактичну роботу. Озброївшись корисними знаннями та тематичними пам'ятками, у складі рейдових груп патрулюють популярні серед рибалок місця відпочинку. Там вони спілкуються із громадянами, закликають їх бути обережнішими та нагадують про способи порятунку у разі потрапляння у воду.

Така робота проводиться на регулярній основі в усіх регіонах країни.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю в ГУ ДСНС України

- Якщо взяти, то з початку зими у нас виникло уже 15 випадків на льоду, унаслідок чого 11 чоловік загинуло, а 7 було врятовано. Були випадки, коли і рибаки провалювалися, і люди, які вийшли на прогулянку на льоду. 

Наразі лід особливо тонкий, а місцями його взагалі немає, тож рятувальники прохають не виходити на водойми. 

Стрічка новин