У Полтаві презентували фотовиставку з нагоди 30-річчя товариства «Україна-Індія»

У Полтавському Художньому музеї презентували міжнародну фотовиставку «Кольори Індії». Її відкрили на честь тридцятиріччя громадської організації «Товариство Україна-Індія». Яка частина цієї країни потрапила до об'єктивів фотографів, дивіться у сюжеті.

Така екзотична виставка вже рік мандрує Україною. Тепер і полтавці мають змогу побачити знімки індійських та українських фотографів. Серед них роботи журналіста-міжнародника Геннадія Кравця, в яких показано давню і сучасну культуру Індії. Він розповів, що неодноразово були організовані зустрічі українських бізнесменів з індійськими, частина яких відвідала Індію в 2015 році.

Геннадій Кравець, журналіст-міжнародник, автор фотосвітлин

- Ми проїхалися по Золотому трикутнику і в західні Гімалаї. Чому ці місця? Тому що я хотів прослідкувати місце, де жив і творив Микола Реріх. Це мій внесок у двосторонню культуру співпраці.

Очільник Полтавського підрозділу Товариства «Україна-Індія» говорить, що між нашими країнами вже роки налагоджене співробітництво, особливо в царині культури. 

Ом Пракаш, очільник Полтавського підрозділу Товариства «Україна-Індія»

- Я достатньо довго живу в Полтаві, майже 20 років. Полтава для мене як рідне місто. Тут дуже люди доброзичливі, і є багато людей, які пов’язані з нашою культурою в тій чи іншій формі. Тут є групи, що займаються індійськими танцями, і до нашої культури дуже бережно відносяться. 

Щоб максимально проникнутися індійською культурою, на виставці презентували традиційний танець цієї країни.

Ольга Коробова, керівник колективу індійського та східного танцю «Сапна»

- Звичайно, у нас специфічний вузько направлений танець. Для цього потрібно любити та поважати культуру тієї країни, танець якої ми представляємо. Я не можу сказати, що танець широко розповсюджений, швидше це мистецтво для обраних. Він доволі важкий у порівнянні зі східним танцем. Але, тим не менш, є люди, які дуже захоплюються і є фанатами цього напряму. 

Такі живі світлини неодноразово доводять, що Індія виділяється своєю унікальністю серед інших країн Азії. А колоритні портрети місцевих жителів не залишать байдужим нікого.

Стрічка новин