В області підписали Меморандум про співпрацю із Державною службою геології та надр України

У Полтаві підписано меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та Державною служба геології та надр України. Адже одним з основних напрямків роботи у галузі промисловості області є видобуток корисних копалин і розробка надр. Про це йшлося на нараді в ОДА за участю голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха та голови правління НАК «Надра України» Тараса Кузьмича. Анатолій Васевич знає більше.

У державі є стратегічна мета - повна енергетична незалежність. Полтавщина тут відіграє ключову роль, бо в нас видобувають понад 40% українського газу - це друге місце в Україні. Крім того, наш регіон - лідер за видобутком газового конденсату - майже 60%. За прогнозами спеціалістів, 85% від загальноукраїнських покладів газу сконцентровані саме на Полтавщині. Про це зазначав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- За Полтавщиною, ми вважаємо, все-таки майбутнє. І тут вкрай важливо, щоб доступ до цих надр мали об’єктивно усі на ринкових умовах, на об’єктивних умовах, через «Прозоро» тощо. Вкрай важливо, дуже важливо – залучати нові інвестиції на абсолютно прозорих ринкових умовах.

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах наголошував, що рік тому на Полтавщині презентували Інвестиційний атлас надрокористувача. Він містить інформацію про наявні родовища корисних копалин, які відкриті для інвестування, ліцензовані об’єкти в області, а також порядок отримання дозволу на користування надрами. Наразі цей продукт налічує понад 400 об’єктів, всі вони мають свій опис на сайті Держгеослужби.

Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України 

- Із розробки корисних копалин ми маємо створення нових робочих місць із нормальною ринковою заробітною платою. А також відрахувань податків, як до державного бюджету, так і до бюджетів інших рівнів. Зокрема, до бюджетів місцевих рівнів минулого року було відраховано майже 700 мільйонів гривень рентної плати.

Втім, під час зустрічі в ОДА висловлювалася й стурбованість щодо деяких фактів безконтрольного видобування надр.

Костянтин Касай, народний депутат України

- І Чутівський район, і Кобеляцький район, де видобувалися і видобуваються матеріали такі, як пісок, глина у незаконний спосіб. І тут потрібно наводити лад. Відкриті кримінальні провадження, які ідуть іще із 2015 року. Але ні до чого не призводять – абсолютно.

Втім, заступник голови ОДА Євген Греков запевнив: влада ситуацію тримає під контролем.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Цим питанням займаються безпосередньо правоохоронні органи, які встановлюють наявність ознак кримінального правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб, у разі, якщо ці виплати здійснюються із порушеннями. Але жодного факту, який був би відомий ОДА і на який не було б реакції – його абсолютно не має.

На нараді також зазначалося: на даний час інвестиційний атлас містить 9 об’єктів із Полтавщини. Два було продано, на один оголошено аукціон. Атласом, наголошувалося на зібранні, можуть користуватися не тільки інвестори, а й територіальні громади, щоб знати і розуміти, з чого вони потенційно можуть отримувати рентну плату до місцевих бюджетів.

Підсумком зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між облдержадміністрацією і Державною служба геології та надр України.

Стрічка новин