У Києві пройшла акція солідарності з українським Кримом

День народження Тараса Шевченка у 2014 році для мешканців Криму став одним із головних днів боротьби проти російської окупації. Тоді, дев’ятого березня, багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Кобзарю на знак супротиву. Учора ж у Києві відбулася щорічна акція солідарності з українським Кримом. Там була і наша журналістка Лідія Дмитрашко.

«Крим - це Україна». Таке просте послання українцям у Криму передають із підконтрольних територій. Солідарність із нескореними кримчанами виявила українська громада. 

Ольга Скрипник, координаторка Кримської правозахисної групи

- У 14-му році кримчани, які були проти окупації та виступали за український Крим, того року ми саме 9 березня виходили до пам’ятників Тарасу Шевченка у різних містах Криму. І виходили проти російської окупації, за український Крим. Тому сьогодні ми вважаємо, зо цей день окрім українського письменника, це також і день українського Криму.

9 березня 2014 року у Криму були викрадені організатори руху «Євромайдан-Крим».  Затримання кримських активістів продовжилось і далі. Нині ж деякі з них, яким вдалося вийти на волю, долучилися до щорічної акції солідарності. Громадськість зустріла їх оплесками.

Володимир Балух, колишній політв’язень Кремля

- День народження українського Кобзаря є і в Криму. Є і залишається там днем, коли як то кажуть звіряють годинники. Всі хто з українським серцем в Криму під окупацією зараз знаходиться, я знаю про це достовірно, зараз вшановують і Тараса Григоровича і гуртуються один з одним.

Цього року кияни змогли підтримати кримчан, взявши участь у бук-кросингу. Для цього Владислав приніс на акцію українську книжку.

Владислав, киянин

- Узяв книгу, українську, дитячу книгу взяв в першу чергу. Мені дуже сподобалася ідея, про те, що треба аби підростаюче покоління у Криму мало доступ до контенту в Криму українською мовою.

Також хлопець підписав листівку зі словами підтримки, що разом із книгою прямуватиме до Криму.

Денис Савченко, координатор ГО «КримSOS»

- Які потім будуть розміщені, передані в сервісну зону, на КПП із кордоном з Кримом. Людина, яка виїжджає з Криму, вона зможе взяти книжку почитати і повернути. Людина яка їде в Крим вона також подивиться чи не буде в неї проблем і візьме цю книжку також.

Сьогодні для українців Криму вкрай важлива підтримка держави та суспільства, бо боротьба за український Крим триває.

Стрічка новин