З 1 березня понад 300 тисяч жителів Полтавщини залишилися без постачальника газу

Тепер обов'язки газопостачальника взяла компанія останньої надії «Нафтогаз Україна». Нині усі жителі Полтавської області мають по-новому укладати домовленості на постачання блакитного палива у домівки. Як та в які терміни це треба зробити, знає наша кореспондентка Євгенія Манич.

Євгенія Манич, кореспондентка

- З 1 березня підприємство «Полтавагаз збут» припинило постачання блакитного палива майже для 350-ти тисяч жителів області. Тепер жителі області мають обрати нову газопостачальну компанію й укласти з нею договір.

Інформація про заміну газопостачальної компанії з’явилася на сайті «Полтавагаз збут», у ній повідомили:

Договір між оптовим продавцем ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдінг», з яким ТОВ «Полтавагаз збут» має річний контракт на поставку газу в необхідних для забезпечення споживачів газу обсягах, було зірвано безпідставною відмовою першого з 26.02.2021 року виконувати умови даного договору. Відмова постачати газ у домовлених обсягах, недостатність власних фінансових ресурсів для придбання природного газу - все це разом призвело до неможливості ТОВ «Полтавагаз збут» здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам (населення) у березні 2021 року..

Нині у домівки мешканцям: Диканьки, Глобино, Зінькова, Карлівки, Кобеляк, Лохвиці, Миргорода, Нових Санжар, Решетилівки та Чутового тимчасово постачає блакитне паливо компанія останньої надії «Нафтогаз Україна». 

Ганна Швед, директорка з маркетингу ГК «Нафтогаз України» 

- Важливо зрозуміти, що коли клієнт обслуговується у «постачальника останньої надії», він не втрачає газ. Газопостачання продовжується для нього. Постачальником відповідно до умов державного конкурсу є компанія «Нафтогаз Україна». Тобто, рахунки будуть надходити клієнтам саме від цієї компанії, але важливо, що кожен споживач має обрати собі нового комерційного постачальника.

Зробити це потрібно в термін 60 днів. Договір можна заключити із 50 компаніями. Ознайомитися із переліком можна на офіційних сайтах «Газотека», «ГазПравда». 

Перейти на іншого постачальника легко. 

Ви можете це зробити:

В онлайн-мережі, на сайті Приват24, в Ощадбанку та банку Пумб.

Потрібно лише мати з собою паспорт, ідентифікаційний код, документ, що засвідчує право власності, а також код IBAN. Потім на зручній для вас платформі залишаєте заявку і все.  

Зробив це й полтавець Володимир. Зізнається: спочатку вагався переходити на іншого постачальника.

Володимир, полтавець

- Так, змінив нещодавно. Спочатку вагався, але потім поспілкувався з друзями, які вже змінили газопостачальника. Вони розповіли про всі привілеї, і після цього вагань в мене вже не було. Перейшов дуже легко. Подав заявку на сайті, через деякий час мені зателефонували з «Полтавагаз збут», що моя заявка опрацьована, я вже не є їхнім споживачем. Сфотографував лічильник і все. Зараз у мене інша газопостачальна компанія.

В компанії останньої надії наголошують: споживачам не потрібно зволікати, чим раніше вони заключать договір на постачання, тим швидше убезпечать свої права. За транспортування газу жителі області й надалі будуть сплачувати АТ «Полтавагаз». 

Стрічка новин