Кременчужани декламували улюблені вірші Кобзаря

Кобзаря сьогодні вшановували у багатьох містах і містечках Полтавщини. У Кременчуці містяни поклали квіти до пам’ятника генія українського народу, що на Набережній Дніпра. На тих урочистостях побувала і наша знімальна група.

На урочистостях містянам нагадали, що народився Тарас Шевченко у сім’ї кріпаків. Рано залишився сиротою - померла мати, а згодом - і батько, хлопець пішов у найми. Лише у 24 роки друзі викупили Тараса з кріпацтва. Та недовго був він по-справжньому вільним. Попереду – 10 років рекрутства без можливості писати і малювати. Втім, з-під пера генія народилося чимало творів. Кременчужани залюбки цитували найулюбленіші з них.

Валерій Тесля, кременчужанин

- А ті щедрі та розкошні усе храми мурують. Та Отечество так люблять, так за ним бідкують. Так із його, сердешного. Кров, як воду, точить!.. Братія мовчить собі, витріщивши очі.

Євгенія Череп, учениця Кременчуцького льотного коледжу

- Садок вишневий біля хати. Хрущі над вишнями гудуть. Плугатирі з плугами йдуть. Співають, ідучи, дівчата, а матері вечері ждуть.

Тарас Ільїн, кременчужанин

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отойді я

І лани і гори —

Все покину, і полину

До самого Бога

Молитися... 

Голос Великого Кобзаря гучно лунає на всю Україну і понині. Із віршами Шевченка йшли Герої Небесної Сотні, його поезія зараз актуальна, як і століття тому.

Євгенія Череп, учениця Кременчуцького льотного коледжу

- Пам’ять про український народ, його важкі часи, незламний дух, про незалежність нашої країни.

Валерій Тесля, кременчужанин

- Я його дуже поважаю. І всім рекомендую. Який боровся за наше світле майбутнє. Хотів того, чого ми прагнемо, ще дуже-дуже давно для нас, для українців, хотів цього.

Тарас Ільїн, кременчужанин

- Це - особа, якою я пишаюся, захоплююся його непростою долею і прагненням заявити про себе і про Україну світові.

Цього дня до пам'ятника Кобзарю у Кременчуці лягли живі квіти.

Стрічка новин