Марш жінок 2021 у Полтаві
Окрім столиці, такі марші жінок відбулися в багатьох великих містах України. Не виключенням була і Полтава, де вже другий рік поспіль жінки виходять на вулицю відстоювати свої права.
Цього 8 березня участь у ньому взяло значно більше жінок. Доєднувалися та підтримували їхні вимоги і деякі чоловіки. Щодо гасел та вимог, окрім традиційних, – за рівні права та можливості, взаємоповагу один одного, толерантність – учасники говорили про те, що ковід і карантин різко висвітлили проблеми сучасного суспільства, що основне навантаження лягло в цей час саме на жінок, зокрема, в хатніх справах.
Олена Стрельник, співорганізатор маршу жінок
- Ми маємо виклики з дистанційної освіти, і за даними соціології в переважній більшості українських сімей саме жінка відповідає за організацію дистанційного навчання школярів вдома. Але при цьому вони продовжують ще працювати на основній роботі, окрім цього, значно зріс рівень домашнього насильства в усіх країнах світу, в тому числі – в Україні через те, що люди тривалий час перебували на ізоляції, багато чоловіків втратили роботу, і це теж мало спровокувати певний рівень агресії.
Чимало жінок наголошували, що 8 березня – не лише свято весни, а й міжнародний день боротьби за свої права.
Тетяна Муравльова, працює в галузі освіти
- Я прийшла на марш з плакатом, що символізує, що найбільше зло – це коли жінка мовчить, коли її пригнічують, притискають, коли її домагаються. І ми ніколи не досягнемо рівності, свободи особистості, розвитку, якщо будемо мовчати.
Юлія Городчаніна, депутат Полтавської міськради
- Крім 8 березня, на жаль, на рік потім забувається, що права жінок не дотримуються, або є нерівні можливості жінок в оплаті праці, представництві жінок на різних посадах.
Учасниці маршу наводили статистику: в складі Уряду – лише три жінки, серед парламентарів – двадцять з половиною відсотків. За підсумками минулорічних виборів до Полтавської облради обрано 24%, до міських рад – 29% жінок.
Марина Бардіна, народний депутат України
- В Україні більше половини населення – жінки, але ми не допредставлені в органах місцевого самоврядування, національній владі, тому мені б хотілося, щоб соціальна справедливість все ж настала в Україні.
Після півгодинних виступів в Корпусному саду учасники маршу колоною та скандуючи різноманітні гасла пройшли центральною вулицею Полтави. Завершилося все на Білій альтанці, де учасники влаштували флеш-моб, створивши коло сестринської підтримки.