В МЗС України розповіли про рекордну кількість пам'ятників Шевченку

В МЗС України розповіли про рекордну кількість пам'ятників Шевченку

Український поет Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених йому монументів - 99 пам'ятників у 44 країнах і більше тисячі в Україні.

Міністерство закордонних справ України повідомило про світовий рекорд за кількістю пам'ятників Тарасу Шевченку, встановлених у світі. Монументи видатному українцеві знаходяться в 44 країнах, повідомляє пресслужба МЗС у Facebook.

"У день народження Великого Кобзаря у нас особливий подарунок - Міністерство закордонних справ України отримало світовий рекорд за кількістю встановлених йому пам'ятників. Ми нарахували 99 пам'ятників Тарасу Шевченку в 44 країнах світу", - ідеться в повідомленні.

В МЗС додали, що на території України встановлено 1 068 пам'ятників Шевченку. У відомстві підкреслили, що дипломати інформацію збирали майже рік. Усе ретельно перевірялося в посольствах і держобладміністраціях.

"Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна - там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам'ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності", - підсумував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

 Як Тарас Шевченко став кумиром молоді і чому його творчість любити модно, читайте тут.

Стрічка новин