Цьогоріч святкувати Міжнародний жіночий день мають намір 68% українців

За останні дев’ять років кількість тих, хто відзначає восьме березня поступово зменшується. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведені 27-28 лютого цього року. Детальніше про результати соцопитування нам скайп-зв’язком розповів заступник директора соціологічної групи Любомир Мисів.

За даними соціологів, 29% українців взагалі не будуть святкувати 8 березня. Більш значущим цей день є для мешканців Півдня та Сходу та тих, хто перебуває в шлюбі. На Заході його не збираються святкувати майже 40% опитаних, серед тих, хто розлучений, або не одружений, таких 35-36%.

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» 

- Молодь менше святкує. І також на Західній Україні воно святкується набагато менше, воно поступово змінюється іншими святами. Зокрема, для молоді вже більшим святом є 14 лютого – День Святого Валентина, і в Західних регіонах дуже популяризується День матері, яке стає певним замінником 8 березня.

56% опитаних вважають, що нерівність між жінками та чоловіками в Україні є рідкісним явищем. Водночас 35% переконані, що вона досить поширена.

Говорячи про можливості кар'єрного росту в Україні, близько половини опитаних вважають, що як для чоловіків, так і жінок вони однакові. Попри це, третина переконана, що у чоловіків в цій сфері є переваги, щодо жінок такої думки дотримуються лише 12%.

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» 

- Третина опитуваних говорить, що саме у чоловіків більше можливостей кар’єрного зростання, ніж у жінок. Стосовно оплати праці, то 45% говорить, що у чоловіків більше можливостей, ніж у жінок. І стосовно політики, тут взагалі домінують чоловіки – 54% .

Цікаві результати отримали соціологи й щодо життя у сім’ї або парі. Частіше «жіночими» обов’язками респонденти вважали готування їжі (64%), та хатні справи (56%). 30-40% зазначили, що цю роботу виконують як чоловіки, так і жінки. Лише 3% сказали, що ці обов’язки частіше лежать на чоловіках. Говорячи про виховання дітей, половина опитаних зазначили, що цим займають обоє. Отже, в сімейній сфері зберігається традиційний розподіл ролей і вона зазнає менше змін, порівняно з професійною.

Також близько половини опитаних зазначили, що розпоряджання бюджетом та організація відпочинку є обов’язком як чоловіка, так і жінки. 

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» 

- Стосовно заробляння коштів. Роль тут відведена чоловікові, і цей стереотип в нас підтримується в суспільстві, натомість, розпоряджається бюджетом, сказали, що це робить виключно жінка, і десь половина сказали, що це роблять обоє в парі. Але ми побачили певну конкуренцію в цьому питанні – самі жінки говорять, що вони частіше розпоряджаються бюджетом, ніж чоловіки.

Ініціативу в сексуальних стосунках респонденти частіше поділяли між двома статями. Попри це, 40% зазначали, що частіше секс ініціює чоловік, лише 6% – жінка. Всього у форматі телефонного інтерв’ю з використанням комп'ютера соцілогами «Рейтингу» було опитано півтори тисячі респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка дослідження – не більше 2,5%.

Стрічка новин