Пара шотландських корів переїжджають з Ковалівки до Бердянська

За програмою обміну зоопарками, замість них до Екопарку відправлять лам. Про особливості життя незвичних для нашої місцевості гірських корів дивіться у сюжеті.

На відміну від інших корів, шотландські - породи хайленд, «одягнені» в подвійну шубу. Довжина верхнього ворсу - понад 30 см, його поверхня змащена жиром. Додатковий захист, який зберігає тепло, - це м'який і теплий підшерсток. Ці тварини прекрасно почуваються в гірських районах. 

Іван Дігтяр, головний ветеринар Екопарку

- Їхня особливість - це довгі роги, за допомогою яких вони добувають собі корм. Вони виривають корінці, зелень. Тобто, те, що залишається взимку на прогодівлю, вони добувають за допомогою своїх рогів.

Малюкам породи хайленд, які проживають в Екопарку Ковалівка, - 3 та півтора місяці. Зараз вони схожі на м'які іграшки, проте згодом підростуть і теж заведуться рогами.

Іван Дігтяр, головний ветеринар Екопарку

- До нас ці тварини прибули 3 роки тому. Прибуло маточне поголів’я. Це перший приплід, який ми від них отримали. 3 телят, 2 дівчинки і один хлопчик.

Шотландські корови - не вибагливі. Цієї зими телиця народжувала на вулиці у -20 градусів морозу.

Іван Дігтяр, головний ветеринар Екопарку

- Під утримання цієї групи тварин відведено близько 50 га пасовища. Утримуються шотландські гірські корови, лані, муфлони. Тобто, ті види тварин, які можуть спокійно між собою співіснувати і не потребують утеплення в холодну пору року.

До Бердянську поїде сіра корова та рудий бик. Іншу пару можна буде побачити поруч із контактним зоопарком у Ковалівці. Решта представників виду - у недоступній для відвідувачів зоні. 

Стрічка новин