«Ділові леді Полтавщини – рушійна жіноча бізнес-сила»

Такий «круглий стіл» було організовано у Полтавській торгово-промисловій палаті. Своїм досвідом ділилися жінки, які займаються бізнесом на теренах області, та землячки, які досягли успіху й визнання за кордоном. Анатолій Васевич знає більше.

Успішна жінка, бізнес-леді, ділова леді. Їх називають по-різному, але суть одна – це коли представниці прекрасної статі беруть на себе відповідальність у започаткуванні якоїсь справи чи проєкту, втілюють їх у життя та постійно розвивають своє дітище.

Ірина Григорова, засновник творчого культурно-освітнього центру «АРТландія»

- Підприємництвом займаюся усе своє життя. Вибрала собі таку нелегку стезю, тим більше, що вона пов’язана із творчістю. Мені здається, що до цього готувалася усе своє життя. Років вісім тому відкрила фірму, яка збирає під своїм дахом людей творчих, небайдужих. Тому що творчість – це така стезя, яка допомагаю людям виживати у нелегкий час.

Світлана Дєвочкіна, власниця групи будівельних компаній «Архікад-С» і ТОВ «Елітбуд-М»

- Неважливо, чоловічий це бізнес чи жіночий. Є партнерство гарне, як із чоловічого боку, так із жіночого. Так само не завжди зручно працювати у чоловічому бізнесі чи жіночому. Все залежить від бажання безпосередньо самого бізнесмена, якої мети він хоче досягти, якого партнера зустріне по той бік проєкта. Як він захоче досягти з ним загальної мети.

Віце-президенту Полтавської ТПП Володимиру Борисенку у повсякденні доводиться часто спілкуватися із бізнес-вумен. Каже: вони успішні, але часом і надміру завантажені.

Володимир Борисенко, віце-президент Полтавської ТПП

- Усе більше у нашому житті ділова жінка – вона все більше і більше займається тими справами, якими колись займалися чоловіки. Жінка і керує, і виробляє. Жінка ще і домогосподарство веде. Тобто, навантаження на жінку найвище.

Самі ділові жінки кажуть: по життю намагаються завжди тримати себе у тонусі, навіть у простому спілкуванні.

Ірина Григорова, засновник творчого культурно-освітнього центру «АРТландія»

- Спілкувалася із людьми цікавими, які могли мені допомогти проторити свою доріжку у житті, які уже чогось досягли. Я ніколи не спілкуюся із людьми, які люблять полежати на дивані чи поплювати насінням. Завжди у подруги обираю собі людей, які чогось досягли, які мають уже якісь цілі у житті.

Втім і їм, діловим леді, які багато чого зуміли досягти у житті, теж необхідна підтримка, зізнаються вони.

Світлана Дєвочкіна, власниця групи будівельних компаній «Архікад-С» і ТОВ «Елітбуд-М»

- Потрібна підтримка усієї Полтавської області для того, щоб підтримувати таких, як ми жінок. Протягувати руку допомоги, давати якісь замовлення, проєкти, слухати, яка біль у кого, йти назустріч, десь консультувати, десь взаємо виручати, це дуже важливо, тоді жінка ще більше надихається, ще більше прагне творити.

Під час «круглого столу» його учасниці розповідали про себе, ділилися міркуваннями, у ZOOMі спілкувалися із колишніми землячками, які нині проживають за кордоном. Зокрема, у Туреччині, Австралії та Італії. А віце-президент Полтавської ТПП Володимир Борисенко розповів: в Україні успішно працює бізнес-спільнота Ділової Жіночої Палати України. Полтавська торгово-промислова палата планує запозичити цей досвід.

Володимир Борисенко, віце-президент Полтавської ТПП

- Ми плануємо на базі Полтавської торгово-промислової палати створити комітет жінок - жінок із активною життєвою позицією. Тих жінок, які зможуть і самі щось зробити для своєї громади, для громади області. А також допомогти тим жінкам, які лише стають на ноги і планують бути успішними.

Стрічка новин