«Клуб любителів фіалок» влаштував виставку квітів

Традиційно в Кременчуці напередодні Свята 8 Березня «Клуб любителів фіалок» влаштовує виставку квітів. Серед покупців – чимало чоловіків, які готують сюрприз своїм коханим. Наша знімальна група теж побувала на цій виставці.

Сотні фіалок, їх «діток» (відростків і молодих квіток), інші квіти щороку представляють на таких виставках кременчуцькі квіткарі.

Марина Бондар

- Це авель – білий ведмідь. Це Тарасов разом із дружиною займається, у нього сорти теж досить цікаві.

Олена, кременчужанка

- Це – доросла рослинка, котра квітне. Їй уже не один рік. Це для любителів, у кого місця мало.

Квіткарі стверджують, що популярні новинки. Усі хочуть мати їх у колекціях. Але новинок 2021-го на цій виставці ще немає. А ось такі сорти, як «Черешня скороспіла», «Жовтень», «Білий ведмідь» – новинки минулого року. У кожного із колекціонерів різні сорти нараховуються десятками, а то і сотнями.

Марина Бондар, кременчужанка

- Я думаю близько 300 сортів. Жила у квартирі – фіалки. Переїхала у приватний будинок – фіалки зі мною. У них окрема кімната. У нас в Україні дуже багато колекціонерів.

Колекціонерка Олена розповідає: за рослинами треба постійно доглядати. А перед виставкою особливо, причому, ще задовго до її проведення.

Олена, кременчужанка

- Готується вона за кілька місяців до того. Це – обов’язкова пересадка, підживлення і видаляються пуп’янки. І тоді вона набирає великий оберемок квітів. Ось, як один із нових сортів.

На цьому заході було чимало чоловіків-покупців. Кременчужанин Іван Холодов щороку ходить на виставку, аби придбати подарунок дружині на свято.

Іван Холодов, кременчужанин 

- Дружині хочу подарувати. Дружина займається. Я їй куплю.

Вже понад 15 років «Клуб любителів фіалок» працює у Кременчуці. Його учасники говорять, що це віддушина для спілкування, для того, аби отримати пораду чи допомогу.

Валентина Ткаченко, кременчужанка

- Тут, по-перше, атмосфера. Це ж хобі у нас, не робота. Тут такі ж однодумці, як і ми. Спілкування однозначно.

Колекціонери ділилися між собою досвідом. Залюбки давали й поради відвідувачам виставки.

Олена, кременчужанка

- До кожної квітки треба підійти відповідально. І знайти підхід. Обов’язково треба перечитати її особливості, що вона любить, що не любить. Це значно полегшить дружбу із квіткою – будь-якою.

Стрічка новин