Ціна продажу майна підприємства Укрспирту у ході торгів зросла майже у 5 разів

Ціна продажу майна підприємства Укрспирту у ході торгів зросла майже у 5 разів

Онлайн-аукціон з приватизації окремого майна Вишняківського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» (спиртове виробництво) відбувся 4 березня; за його результатами до держбюджету мають надійти 101,2 млн грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Фонду державного майна України.

Зазначається, що за актив на відкритих торгах змагалися 6 учасників, які збільшили ціну у 4,8 раза – зі стартових 21,18 млн грн до 101,21 млн грн.

У Фонді нагадали, що об'єкт розташований в селі Вишняки Хорольського району Полтавської області, був заснований ще в 1776 році та модернізований в 2015-му. Успішна приватизація цього активу є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала у 2020 році.

Як наголошується, прозора приватизація спиртових активів відкриває нові можливості як для країни, так і для учасників аукціонів. Інвестори разом із правом власності на об’єкти спиртової галузі отримують ексклюзивну можливість стати першими учасниками нового ринку. Держава отримає надходження до бюджету, інвестиції в модернізацію виробництва, нові робочі місця.

Як повідомлялось, із 15 жовтня 2020 року в Україні почалася приватизація підприємств ДП «Укрспирт». Загалом на приватизацію держава виставить 41 місце провадження діяльності, що входять до держпідприємства «Укрспирт», та ще 37 об’єктів концерну «Укрспирт». Лише від приватизації 41 об'єкта ДП «Укрспирт» Фонд держмайна України очікує отримати близько 2 млрд грн.

Стрічка новин