Україна увійшла у весну з рекордними запасами газу 18 млрд куб. м

Україна увійшла у весну з рекордними запасами газу 18 млрд куб. м

У підземних сховищах газу (ПСГ) в Україні станом на 1 березня зберігалося 18,03 млрд куб. м газу, що є рекордним рівнем наповнення за останні десять років і перевищує минулорічний показник на 13%.

Як повідомлялося на сайті АТ "Укртрансгаз" з посиланням на оперативні дані компанії, відбір газу протягом лютого теж став найвищим за попередні вісім років, досягнувши позначки в 2,9 млрд куб. м, що в 2,5 разу більше, ніж у лютому 2020 року. Протягом 16 днів поспіль - з 6 до 21 лютого з газосховищ щодоби відбирали більше ніж 100 млн куб. м газу.

Загалом із початку опалювального сезону з газосховищ було відібрано 10,23 млрд куб. м газу.

"Цього року останній місяць зими став одним із найактивніших періодів за темпами відбору природного газу. Зокрема, активну роль на українському газовому ринку відіграють нерезиденти. Вони не тільки експортують газ, а й здійснюють між собою операції з купівлі-продажу газу в ПСГ у режимі митного складу, а також реалізують свої запаси резидентам", - повідомив т.в.о. генерального директора АТ "Укртрансгаз" Сергій Перелома.

Він також відзначив наявність високого інтересу до українських ПСГ із боку іноземних гравців.

Станом на 1 березня іноземні трейдери зберігали в ПСГ в режимі "Митний склад" 5,6 млрд куб. м газу, що в 6,3 разу більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у режимі short haul було накопичено 4,1 млрд куб. м.

Водночас компанії-резиденти зберігали в режимі "Митний склад" 0,55 млрд куб. м, що на 2,9% менше, ніж в аналогічний період 2020 року. З них обсяг газу, закачаного до ПСГ у режимі short haul, становив 0,48 млрд куб. м.

Стрічка новин