Рівень інвестицій в країні впав на 40%

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкти №3761 та №3762 Президента Володимира Зеленського про податкові та митні пільги інвесторам для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціям. Все через те, що в Україні рівень інвестицій знизився майже на 40%. Про це дивіться далі.

Зараз капітальні інвестиції в економіку України за 2020 рік склали 419,8 млрд грн. Це майже на 40% менше у порівнянні з 2019 роком. Про це повідомила Державна служба статистики України. В той же час, спостерігається стабільна підтримка Європейського Союзу у напрямку залучення інвестицій. 

Тетяна Усик, начальник відділу муніципальних ініціатив Миргородської міської ради

- Проблема не лише в інвесторах, які не хочуть чи побоюються інвестувати. Проблема є внутрішньо українська. Я б окреслила, як законодавчої колізії, коли інвестор заходить у великий Європейський інвестиційний банк, підписують угоду на 200 млн євро. І поки ці кошти розписують, щоб вони дійшли до громади, відбувається певний період часу, негативно на це впливає зміна політичної ситуації.

За даними Держстатистики, зниження рівня інвестицій було зафіксовано у всіх галузях. 

Найменше падіння було у сферах «Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування» - 7,4%, «Інформація та телекомунікації» - 12,7%. Інвестиції у фінансову та страхову діяльність впали на 23,4%, у професійну, наукову та технічну діяльність - на 22,7%. Падіння інвестицій у промисловість становило 43,6%, у сільське господарство - 45,3%, у будівництво - 39,7%, транспорт - 43,2%. В «Охорону здоров’я та надання соціальної допомоги» інвестиції впали на 47,5%, в «Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок» - на 71,1%, в «Освіту» - на 45,7%.

У той же час інвестиції в поштову та кур’єрську діяльність зросли на 634,7%.

Через зниження інвестицій в Україні Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти №3761 та №3762 про податкові та митні пільги інвесторам для реалізації інвестиційного проєкту. Для самої держави та Полтавського регіону - це значний поштовх вперед.

Марія Долженко, начальник управління інвестиційної політики та соціально-трудових відносин ПОДА 

- Що передбачають саме ці законопроєкти, які були прийняті. Це звільнення від оподаткування ввізним митом всього обладнання, комплектуючих, які необхідні для створення нових виробництв. Буде звільнено від податку на прибуток підприємства протягом 5 років від початку реалізації цього проєкту. Це буде таким маяком, який запросить до нас іноземного інвестора.

Тепер такі податкові пільги будуть надаватися суб’єктам господарювання, які будуть реалізовувати інвестиційні проєкти в країні. А саме це буде розповсюджуватися на: переробну промисловість, добувну, логістики, транспорт та інші.

Марія Долженко, начальник управління інвестиційної політики та соціально-трудових відносин ПОДА

- Пільги ці не повинні перевищувати 30% від загальної вартості, яка буде вкладена для реалізації таких інвестиційних проєктів. І основні вимоги до цих інвестиційних проєктів, 20 мільйонів євро не менше повинні вкласти, протягом 5-ти років повинен реалізовуватися такий проєкт. І створення робочих місць не менше ніж 80, і заробітна плата, це теж важливо, не менше повинна бути 15%, чим середня  заробітна плата по такій галузі.

Отже, прийняття ряду таки законів, вважають експерти, є гарантією та привабливим маяком для залучення нових інвесторів. 

Стрічка новин