Як вирішити нагальні проблеми Карлівської громади?

Напередодні у Карлівці мало відбутися друге засідання третьої сесії міської ради, яке планувалося провести у великій залі міського будинку культури. Але сесія так і не відбулася. На засідання прийшло лише 12 депутатів, але зареєструвалися лише п’ять – від ВО «Батьківщина», представники інших політсил відмовилися. Оскільки на зібранні були присутні близько ста мешканців Карлівської громади, міський голова Петро Світлик запропонував усім присутнім обговорити ситуацію, що склалася всередині депутатського корпусу та нагальні проблеми життєдіяльності громади.

Розмова, що тривала понад три години, виявилася жвавою, інколи – гострою та різкою, але відвертою і, як сподівалися насамкінець присутні, буде результативною. Так ще під час засідання погоджувальної ради голови більшості депутатських фракцій вимагали проведення сесії у залі засідань міської ради, а не у районному будинку культури, але міський голова своє рішення не скасував. Те, що це засідання потрібно проводити в присутності виборців, підтримали колеги міського голови Петра Світлика. 

Володимир Омельченко, депутат Карлівської міської ради

- Хочу нагадати нашим опонентам, які сьогодні по той бік барикади, що виборець – це той громадянин, завдяки голосуванню якого сьогодні сидять тут присутні депутати, які в тому числі проігнорували і не зареєструвались на сесії.

Ще одним каменем спотикання стало звернення групи депутатів щодо внесення до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради. Воно є безпідставним і таким, що суперечить нормам чинного законодавства, наголосив міський голова Петро Світлик.

Петро Світлик, Карлівський міський голова    

- Вкотре всіх прошу, не чіпаймо кадрові питання, нам нічого з вами ділити, ніхто не прийшов сюди красти. Контролюйте, є бюджетна, інші комісії, перевіряйте кожну копійку, але дайте можливість працювати всім разом.

Петро Світлик закликав колег відкинути всі амбіції та працювати над вирішенням понад шістдесяти важливих питань, які планувалося, наприклад, винести на розгляд сесії. А це виділення коштів на ремонт доріг, благоустрій населених пунктів, фінансування закладів освіти й охорони здоров’я та чимало іншого.

Петро Світлик, Карлівський міський голова    

- На нас одночасно звалилося все. РДА перестала виконувати свої повноваження, райрада теж, об’єдналися 21 тисяча 660 чоловік в одну ОТГ, були скасовані 4 сільради, не проведено жодного тендеру ні по хлібу, ні по м’ясу, газу, паливу, був повний нуль на 1 січня. І було мінус 35 мільйонів в бюджеті до захищених статей.

Зараз ситуація поступово вирівнюється, прийнятий складний бюджет, є майже тримільйонні надходження, підкреслив Петро Світлик.

Про те, що зараз варто дружно працювати над реалізацією питань розбудови і розвитку громади, говорили присутні.

Олександр Мороз, мешканець Карлівки 

- Зробіть, будь ласка, що небудь, чи благодійний кошт, скільки людей у нас бідних, бабусів, дідусів, яким потрібна допомога. Ні, їм треба квоти.

мешканець Карлівки 

- Будь ласка, депутати, ви займіться своїми округами. Виборцями, як там живуть пенсіонери, в яких умовах, які дороги, і тоді вирішуйте питання, робіть депутатські запити, якісь питання рішайте.

Порушували присутні питання водопостачання, ремонту доріг, правопорядку, надання в оренду земельних ділянок, реорганізації сільських рад, проведення конкурсу на заміщення вакантних посад міської ради та інші. І головне – закликали припинити чвари, знайти нарешті спільну мову, дійти компромісу та працювати на користь громади. 

Стрічка новин