У Вовчицькому ліцеї на Лубенщині презентували реалізовані шкільні проєкти бюджету участі

Їх три і всі стали переможцями. Учні й педагоги розповіли нашій знімальній групі, як ці ініціативи допомогли поліпшити навчальний процес і дозвілля у їхньому навчальному закладі.

Діти зі шкільної парти навчаються проектному менеджменту та втілюють в життя власні ініціативи. Проєкт «Шкільний дитячий бюджет» ініційовано в рамках обласної програми громадських ініціатив «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки». Уперше в Україні Шкільний громадський бюджет реалізовано саме на Полтавщині. Серед переможців - і лубенці.

Володимир Костюк, директор Вовчицького ліцею ім.В.Ф.Мицика

- Усього було в області відібрано 122 проєкти із 170-ти. 122 проєкти були переможцями, а ми просто подумали. Мало хто вірив, що у нас усі три проєкти пройдуть. Але ми докладали зусиль, старалися. І мрія здійснилася.

Учителі та учні Вовчицького ліцею пишаються тим, що їхні творчі, креативні, соціально-активні учні подали на конкурс «Шкільний громадський бюджет» Полтавської обласної ради 3 проєкти і всі три перемогли. Серед них - створення та облаштування кабінету англійської мови, сучасна зона для активного, здорового й креативного дозвілля учнів початкової ланки опорного закладу на перервах та сучасна зона для читання. До речі, приміром, книги для останньої учні приносили самі.

Денис Назарець, президент Вовчицького ліцею ім.В.Ф.Мицика

- Я приніс легендарного Толкіна - автора серії книг «Гобіт» та «Володар перстнів», за яким знято культовий фільм. Багато хто дивиться фільм, але мало хто читає книгу. А також я приніс як українських письменників, так і іноземних.

Денис каже: віднедавна це місце значно змінилося. Його вже встигли полюбити і він, і його друзі.

Денис Назарець, президент Вовчицького ліцею ім.В.Ф.Мицика

- Раніше це місце було із побіленими стінами і тут стояв тенісний стіл, за яким діти не дуже часто грали в теніс. А зараз діти приходять, спілкуються. Вони можуть і відпочити, і насолодитися читанням.

Так само й ігрова зона з'явилася там, де до цього була пустка.

Ольга Костюк, учениця Вовчицького ліцею, авторка проєкту «Весела галактика»

- Нічого не було. Тут була просто пустуюча зона. І коли ми з’їздили у Чернівці на змагання, ми там побачили у готелі ігрову зону. І нам сподобалося, ми захотіли зробити це й у школі.

Для перемоги хоча б одного із трьох проєктів потрібна була підтримка. І учні разом із педагогами зуміли заручитися нею.

Ольга Костюк, учениця Вовчицького ліцею, авторка проєкту «Весела галактика»

- Хотіли, щоб хоча б один виграв. Ми дзвонили усім знайомим із Полтавської області, хрещеним, дядям, тіткам, усю сім’ю підключили до цього голосування. І я їм дуже вдячна за те, що допомагали, підключали своїх колег. Це було дуже класно, креативно.

Денис Назарець, президент Вовчицького ліцею ім.В.Ф.Мицика

- Також нам допомагали із відділу освіти, із РДА і технікуми міста Лубен - це лісний, і фінансово-економічний.

Тож, усі три проєкти Вовчицького ліцею виявилися вдалими і перемогли. Учні й вчителі переконують, що і надалі будуть активними учасниками громадських ініціатив.

Стрічка новин