У Полтаві відбулася панахида за полеглими українськими бійцями

Сьогодні у Свято-Успенському кафедральному соборі відбулася панахида за всіма воїнами, які полягли на російсько-українському фронті взимку 2021 року, – це 21 військовий. Разом із духовенством, військових вшановували громадські діячі, представники влади та Полтавського військового коледжу сержантського складу. 

Нещодавно була панахида за усіма полеглими бійцями у 2020 році. І вже знову маємо нові втрати. Сьогодні вшановували пам’ять полтавців, які віддали життя за незалежність України цього року. Серед них: Олександр Глушко, який загинув 11 лютого від кулі снайпера під Зайцевим, Олександр Войтенко та В’ячеслав Олексієнко, яких не стало вранці 14 лютого неподалік селища Новолуганського, та Андрій Мірча, який загинув 28 лютого від необережного поводження зі зброєю.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській обл.

- Січень-лютий позначилися безперервними, майже щоденними обстрілами з боку російських сепаратистів і російських окупантів українських позицій на значній кількості ділянок російсько-українського фронту. У січні було зафіксовано штабом ООС 166 обстрілів, у лютому – 188 обстрілів.

Має Україна втрати цього року і серед жінок. Одна загинула на передовій в районі Авдіївки, інша померла у шпиталі. 

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Сумна статистика. Оскільки за минулий рік Україна втратила 64 військовослужбовця. А цього року лише за 2 місяці їх 21. Це майже третина від кількості за минулий рік.

З такими великими втратами на початку року ні про який режим тиші вже не йдеться. Майже щодня гинуть чиїсь сини. Війна триває, і ми маємо пам’ятати наших героїв.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Молитва завжди важлива. Для віруючої людини – це основа духовного життя. Так складається, що коли нам складно, ми зазвичай звертаємося до Бога. Але Богові потрібно завжди молитися, дякувати. Якщо ми не можемо допомогти людині, навіть своїми матеріальними речами, то молитва за неї є справою милосердя.

На панахиді поіменно згадали полеглих бійців, їх біографії, досягнення на службі та обставини загибелі.

Стрічка новин