Шмигаль заявив про третю хвилю і можливість нового локдауну

Денис Шмигаль заявив про третю хвилю захворювання на коронавірус і загрозу нового локдауну. Про це він заявив на пресконференції, присвяченій першому року роботи Уряду. Прем’єр-міністр також розповів про стратегію боротьби з пандемією COVID-19, а також про кампанію з вакцинації в Україні. Очільник Уряду наголосив: вакцинація є і буде залишатися добровільною для всіх груп населення. При цьому для досягнення колективного імунітету в Україні необхідно, аби близько 70% населення мали імунітет, зокрема, набутий через щеплення.

За словами прем'єр-міністра, наразі, згідно із соціологічними опитуваннями, готові вакцинуватися приблизно 43% українців. Наша мета — це вакцинація до 70% населенння. 

У І та ІІ кварталі цього року в Україну має прибути 9 млн доз вакцин. Загалом Уряд веде перемовини про закупівлю вакцин із шістьма найбільшими світовими виробниками.

Наразі спостерігається третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні. У зв’язку з цим є загроза нового жорсткого локдауна. Про це під час пресконференції заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України 

- На жаль, треба констатувати, що почалася третя хвиля епідемії в Україні. Це також цифри, статистика, яку ми бачимо… Неможливо інтерпретувати по-іншому. Потрібно бути свідомими – почалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні. Які в нас інструменти? Адаптивний карантин, ви бачите, червоний рівень і жорсткий локдаун в Івано-Франківській області, Чернівецькій області, Житомирській, Вінницька на підході, Закарпатська, Тернопільська.

Шмигаль також підкреслив, що не хотів би повертати жорсткий локдаун, оскільки люди й бізнес уже виснажені обмеженнями. 

Всі провакциновані громадяни будуть зареєстровані в закритому державному реєстрі, що дасть змогу їм у майбутньому отримати підтвердження того, що вони отримали щеплення.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України 

- Європа цю дискусію розпочала. Вона триває. Кінцевого результату, яким має бути, «паспорт вакциновоної особи», міжнародний, єдиної думки ще немає. Ми будемо долучатися до дискусії і пропонувати наш досвід. Оцей реєєстр осіб – це готовий реєстр осіб електронних варифікацій.

Шмигаль додає: коли ми бачимо, що приїхала мобільна бригада та провакцинувала всіх з першої хвилі, але є черга в електронному реєстрі на другий етап вакцинації у цій точці, їх будуть запрошувати через «Дію» та інші електронні комунікації, і люди зможуть вакцинуватися. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію