Жінки Полтавщини можуть проходити мамографію безкоштовно

Жінок Полтавщини запрошують пройти безкоштовне обстеження на сучасному мамографі. Зробити його можна у 1-ій міській клінічній лікарні. Як потрапити на мамографію та з якого віку її потрібно робити, знає Іванна Бурлака.

Мамографія – це рентген молочних залоз, що інформує лікаря про здоров’я грудей та показує патологічні зміни в них.

Вадим Недоборенко, медичний директор КП «1 МКЛ ПМР»

- Причина, чому потрібно робити мамографію, – це, перш за все, профілактика злоякісних новоутворень грудей. Кожна жінка має це проходити, має робити профілактику цього захворювання, тому що воно є найбільш розповсюдженішим серед жінок.

Як стверджують лікарі, мамографію варто робити з 35-річного віку 1 раз на 2 роки. Проте, є випадки, коли це обстеження варто робити дівчатам юного віку. Але це лише за направленням мамолога чи онколога. 

Медичний директор говорить, що рак молочної залози щороку молодшає. Тому кожна жінка повинна періодично проводити самопальпацію грудей, і при перших сумнівах одразу звертатися до медиків. 

Щоб потрапити на мамографію, потрібно взяти у сімейного лікаря електронне направлення. 

Вадим Недоборенко, медичний директор КП «1 МКЛ ПМР»

- Пацієнт телефонує до нас до реєстратури, реєстратор бере його паспортні дані, і також номер електронного направлення. На даному етапі це є безкоштовно. Потім реєстратор ці дані передає лікарю. Він персонально телефонує пацієнтці і вирішує дату проведення обстеження, тому що проводити його можна лише у відповідні дні.

Лікарня отримала високоякісний мамограф за програмою медичних гарантій, тому відтепер таке обстеження можна проходити безкоштовно.

Стрічка новин