Табу на розголошення інформації про вакцину від СОVID-19

МОЗ видав наказ про нерозголошення інформації про виробників і постачальників вакцин проти коронавірусу, а також цін, за якими їх закупила Україна. Чия це ініціатива та що загрожує у разі її недотримання – роз'яснили під час брифінгу Міністерства охорони здоров'я України.

Табу на розголошення інформації про вакцину від коронавірусу. У наказі МОЗ від 19 лютого про розподіл вакцин йдеться: голова держпідприємства Укрмедпостач і керівники підрозділів з питань охорони здоров'я облдержадміністрацій повинні забезпечити нерозголошення «конфіденційної інформації, яка стала відома в процесі виконання даного наказу». Заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова під час брифінгу пояснює: жорсткі умови – не ініціатива МОЗ.

Світлана Шаталова, заступниця міністра охорони здоров’я України

- Така вимога зумовлена положеннями угоди, укладеними між МОЗ та спеціалізованою міжнародною організацією Crown Agents, яка уповноважена здійснювати закупівлю вакцини. Оці жорсткі вимоги, що стосуються конфіденційності, є зовсім не примхою міністерства. Вони ініційовані саме виробниками вакцини, і за порушення таких вимог передбачені великі штрафні санкції і навіть розірвання контрактів. Наскільки мені відомо, такі договори, які містять умови щодо конфіденційності, підписують усі країни світу, які централізовано здійснюють закупівлі імунобіологічних препаратів від СОVID-19.

Крім цього, Світлана Шаталова додає: Кабмін підтримав ініціативу МОЗ про виділення коштів на вакцинацію населення від СОVID-19.

Світлана Шаталова, заступниця міністра охорони здоров’я України

- 1 млрд 482 млн грн виділено для оплати медичних послуг медикам, задієним у заходах боротьби з СОVID-19, зокрема тих, що стосується вакцинації. Спираючись на досвід іноземних країн, а також усвідомлюючи потребу оперативно, якісно та безпечно імунізувати населення, за дорученням МОЗ створено додаткові стимули. Запроваджено новий пакет послуг у програмі медичних гарантій.

За словами заступниці міністра, ще 341 млн грн виділено лабораторним підрозділом МОЗ, який безпосередньо займається заходами з тестування на СОVID-19.

Стрічка новин