У Полтаві провели V Величківські читання

Пройшли вони у Краєзнавчому музеї в рамках вшанування пам'яті земляка, літописця Самійла Величка. Науковці Полтавщини і не тільки змогли представити свої напрацювання і дослідження.

Захід уже проходить вп’яте, але під дещо зміненою назвою, і це, фактично, – один із музейних збірників, які є платформою для дослідників як молодих, які тільки починають свій шлях в історичній науці, так і для заслужених, які вже можуть поділитися своїми знаннями.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею 

- Раніше вони звучали: «Село Жуки – батьківщина Самійла Величка», але ж вже пройшов ювілей 300 років Самійла Величка, але цю традицію ми не хочемо порушувати. І тому започаткували поки що в невеликому форматі «Величківські читання». Щоб розглядати проблематику з історією козацтва, історією 17-18 століття, тобто, козацької історії.

Організатором та ідейним натхненником заходів, присвячених Самійлу Величку, виступив колектив Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. 

Віталій Яремченко, ст. наук. співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Тематика читань – це історія Полтавщини від найдавнішого часу до сьогодення, визначна частина матеріалу – це козацька тематика. На сьогодні заявлено 16 доповідей за участі відомих істориків, краєзнавці, викладачів, традиційно присутні учні й вчителі з полтавських шкіл, а також з Тахтаулівської школи.

Тематика доповідей – різноманітна та стосується різних граней Самійла Величка. Особливістю зібрання цього року стала невелика кількість учасників, оскільки читання проводилися з дотриманням усіх застережень на публічні масові заходи в умовах карантину. 

Людмила Шендрик, заст. директора ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Сьогодні буду говорити про україно-московські договори, документи, які були опубліковані в літописі Самійла Величка. Донедавна ми користувалися лише тією частиною літопису, яка була видана в 91 році, бо не у всіх бібліотеках були видання літопису Самійла Величка середини XIX століття.

Організатори говорять, що і надалі будуть намагатися проводити подібні заходи. За результатами роботи «І Величківських читань» планується видання збірника наукових статей.

Стрічка новин