У Полтаві відкрилася виставка картин однієї з перших професійних художниць міста

В Полтавському Художньому музеї відкрилася виставка «Ліричний погляд». Вперше широкому колу поціновувачів мистецтва було запропоновано переглянути усі роботи з колекції музею Олександри Рощиної.

Олександра Рощина – одна з перших професійних художниць Полтави. Культурне життя нашого міста в першій половині XX ст. неможливо уявити без цієї постаті.

У музеї постійно експонується знакова робота Олександри Іванівни «Річка в лісі». 

Алла Тимошенко, завідувачка відділом науково-масової та виставкої роботи Галереї мистецтв

- Цю роботу вона вперше представила на знаковій виставці на честь відкриття пам’ятника Котляревському. І ми можемо собі уявити, наскільки музей тримає символ від тих перших виставок відомих всьому світу.

Навчалася Олександра у Санкт-Петербурзькій академї мистецтв. Потім певний час провела за кордоном, де надихалася творчістю всесвітньо відомих митців. У 1840 році Олександра Рощина була запрошена в Полтаву викладати образотворче мистецтво в інституті шляхетних дівчат. Тут вона і залишилася працювати.

Алла Тимошенко, завідувачка відділом науково-масової та виставкої роботи Галереї мистецтв

- Зараз в експозиції Полтавського художнього музею всі 10 творів, які знаходяться в наших фондах. Але експозиція вперше презентує пастель. Цей бузок Олександри Іванівни глядачі ще не бачили. Я хочу, щоб ви не просто милувалися, а дивлячись на ці твори, уявляли, які потужні у нас були і є художники-педагоги.

Багато робіт відомої художниці зникли під час війни. Деякі з них наразі у приватних колекціях. Тож ця виставка – унікальна можливість побачити усі роботи художниці, що до сьогодні були у фондах музею.

Стрічка новин