Засідання старост 10 округів Полтавської територіальної громади

Сьогодні у Полтавській міській раді відбулося засідання зі старостами десяти старостинських округів. На ньому обговорювали найактуальніші питання Полтавської територіальної громади. Знає про них і Іванна Бурлака.

Засідання розпочалося із презентації нового соціально-економічного проєкту «Крила». Активна робота над ним розпочнеться в сільських громадах вже з квітня цього року. Координатор запропонувала старостам залучити до співпраці жінок, які наразі не мають роботи. До проєкту можуть залучати жінок з інвалідністю, тих, які постраждали від домашнього насилля, які є переселенками з зони конфлікту чи постраждали там. 

Ірина Дудка, координатор проєкту «Крила»

- Ми хочемо допомогти жінкам, щоб вони здобули можливість заробляти собі на життя, щоб вони стали економічно-незалежними. Бо, як показало дослідження, всі свої зароблені ресурси вони вкладають в першу чергу в свою родину, забезпечуючи її нормальний рівень життя. І взагалі, без залучення жінок до активної економічної діяльності нам важко говорити про можливість розвитку наших територій.

Ірина Анатоліївна запропонувала старостам обрати по 10 осіб з округів, з якими будуть проводити мотиваційні заняття, та яким допоможуть здобути навички у самореалізації, аби розпочати свій бізнес. 

Також на засіданні обговорили питання ремонту доріг у територіальній громаді. Валерій Пархоменко зауважив, що для цього необхідно знайти додаткові кошти. 

Валерій Пархоменко, депутат Полтавської міської ради

- Не всі ж дороги наші. Дороги і Служби автомобільних доріг, наприклад. Я думаю, що ми повинні до них звертатися. Давайте спільно працювати. Так, я розумію: і на Харків, і на Решетилівку, на Дніпро потрібні дороги. Потрібно і на Диканьку, Котельву і всі інші. Це гроші платників податків. Тому ми з ними повинні знайти якусь комунікацію.

Начальник управління житлово-комунального господарства обговорив зі старостами питання вирізки дерев по селах та за їх територіями, догляд за парками, проблеми сміттєзвалищ, вуличного освітлення та встановлення комунальними підприємствами тарифів на свої послуги. 

Сергій Сінельник, начальник управління ЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради

- На сьогоднішній день тарифи, відповідно до цього проекту, рішенням сесії буде на тому рівні, який був, діяв і прийнятий попередніми сільськими радами. 05:17 Буде тариф, той, що був на тій території, не більший і не менший. Потім в процесі, як тільки підприємства поперепідключають договори, пройде місяць. Підприємства побачать фактично свої витрати, порахують, потрібно їм піднімати тариф, чи не потрібно, а далі буде, відповідно до закону, процедура по підняттю цього тарифу.

Наприкінці засідання старости обмінялися контактами для подальшої співпраці.

Стрічка новин