У Пришибській громаді закінчено виборчі баталії

У Пришибській громаді Кременчуцького району нарешті закінчено виборчі баталії, які тривали із жовтня минулого року. Своє законне місце сільського голови обійняла Валентина Городянко. До цього громаду очолював кандидат, який за підсумками місцевих виборів-2020 посів друге місце. Подробиці – далі у сюжеті.

Донедавна Пришибську громаду очолював кандидат, який за підсумками місцевих виборів-2020 посів друге місце після Валентини Городянко. Сталося так, тому що Пришибська сільська територіальна виборча комісія скасувала вибори на одній із дільниць громади – села Кобелячок. Третього січня 2021 року вже Центральна виборча комісія визнала Валентину Городянко обраною Пришибським сільським головою. Втім, і після цього сільська ТВК (яка, до слова, підпорядковується Центральній виборчій комісії) попри рішення кількох судів не передавала повноваження переможцю. Впродовж 4-х місяців було проведено аж 7 сесій сільської ради. 

1-го ж березня, під час 8-ї сесії сільської ради, представникам громади було оголошено ім’я законного голови.

Роман Марчук, член Пришибської ТВК

- Пришибська СТВК Кременчуцького р-ну Полтавської обл. постановляє: зареєструвати Пришибським сільським головою Кремен.р-ну Полт.обл. Городянко Валентину Іванівну.

Склад членів сільського тервиборчкому змінювався щонайменше шість разів. Кожна його зміна здійснювалася відповідно до рішень Центральної виборчої комісії за саботаж сільським тервиборчкомом виборчого процесу. Члени сільської територіальної виборчої комісії донедавна ніяк не могли дійти згоди й офіційно зареєструвати переможця з виборів сільського голови та передати повноваження Валентині Городянко. 

Валентина Городянко, Пришибський сільський голова 

- Шлях був тернистий, але за допомогою людей, які боролися. Вдячна дуже правосуддю. Воно таки існує. Вдячна всим, хто нас підтримував, - це і не тільки наша громада, ви бачили, приїхали і наші колеги.

Роман Марчук, член Пришибської ТВК

- Дуже багато люди витратили свого часу, нервів, здоров’я на це все. Дуже багато пережили. Але такі обставини, можна сказати, об’єднують людей, люди стають мудрішими, дружнішими. Робляться певні висновки на наступні вибори.

Судова тяганина тривала щонайменше чотири місяці. Спочатку Полтавський окружний адміністративний суд зобов’язав Пришибську сільську територіальну виборчу комісію урахувати голоси на дільниці с.Кобелячок. Потім Другий апеляційний адміністративний суд вже у Харкові констатував, що виборчий процес із проведення виборів Пришибського сільського голови 25 жовтня 2020 року не було завершено.

Юлія Пахалюк, депутат Пришибської сільської ради

- Ми розуміли, що вона є переможцем цих виборчих перегонів, але очікували на різні провокації. Ми задоволені тим, що нарешті справедливість перемогла.

Після закінчення сесії люди увійшли до кабінету сільського голови, гуртом винесли крісло, яким кілька місяців користувався псевдоголова.

- «Україна – це закон, закон – це Україна!»

Стрічка новин