У Полтаві відібрали роботи для конкурсу малюнків «Охорона праці очима дітей»

«Охорона праці очима дітей». Таку назву має творчий конкурс, який проводять в Україні вже більше десяти років поспіль. Днями журі у Полтаві обирали кращі роботи, які надішлють до столиці. Там пройде заключний етап цих змагань.

Конкурс «Охорона праці очима дітей» став уже традиційним. Проводиться в Україні щороку, починаючи із 2010-го. Поштовхом же послужила ініціатива дітей шахтарів.

Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці»

- Діти шахтарів малювали малюнки. Ці малюнки розміщували в автобусах, які перевозили шахтарів до роботи. І у них, звичайно, писалося: «Тату, я тебе чекаю вдома», «Тату, бережи себе». І це був серйозний психологічний вплив дітей на своїх батьків.

Із кожним роком кількість учасників творчих змагань постійно зростала.

Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці»

- Інтерес колосальний – 10, 12, 15 тисяч малюнків фактично щороку надходило. Я називаю дітей, які намалювали малюнки, досить цікаві й оригінальні, це – наші агенти.

Діти із Полтавщини завжди досить активно беруть участь у цьому конкурсі. 

Сергій Щербак, начальник управління Держпраці у Полтавській області

- Щороку представники Полтавської області – серед переможців. І це дуже приємно. Дуже багато у нас малюнків надходить із різних навчальних закладів. Але я тут би виділив Семенівський НВК №2. Цей навчально-виховний комплекс спеціалізується безпосередньо на мистецтві, на малюванні. Дуже талановиті діти.

Олександр Розумний, заступник начальника управління Держпраці у Полтавській області, голова журі

- Вибираємо по три малюнки у різних категоріях. Будемо направляти їх у Київ для проведення другого етапу. Полтавщина – завжди у лідерах: від першого по третє місце.

На нинішній конкурс надійшли малюнки близько 800 дітей із усіх громад Полтавщини. Кращі твори журі обирало у трьох номінаціях. Враховували оригінальність, творчий підхід і, звісно ж, розуміння основ охорони праці.

Сергій Щербак, начальник управління Держпраці у Полтавській області

- Оцей підхід до охорони праці дітям треба із дитинства закладати. Тому що діти виростають, ідуть навчатися, ідуть працювати. І повинні знати: коли ти дбаєш про свою безпеку і безпеку своїх оточуючих, усе буде нормально по життю – без травм проходитиме. І на ці питання звертаємо із самого дитинства.

Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці»

- Цей конкурс має таку місію – формувати безпеку поведінки і формувати відношення до безпеки, відповідальність особисту на робочих місцях із раннього дитинства. Інвестувати майбутнє в безпеку на сьогоднішній день – це дуже важливо.

Стрічка новин