Переможці регіонального етапу «Учитель року-2021» готуються до Всеукраїнського туру

Цьогоріч на звання кращих претендують вчителі трудового навчання, математики, української мови і літератури та керівники закладів освіти. Як готуються до конкурсу педагоги з Полтави – дивіться у сюжеті Аліни Боровик.

Трудове навчання у дівчат та хлопців викладає Тетяна Куратнік у Полтавській гімназії №14 «Здоров’я». Вона перемогла у другому турі конкурсу «Учитель року-2021». 

Тетяна Куратнік, учителька трудового навчання 

- Секретів успіху ніяких немає. Головне – бажання працювати, бажання творити разом з дітьми. Для мене учительська праця – це праця, яка приносить задоволення.

Всеукраїнський етап конкурсу, як і регіональний, планують проводити дистанційно. Уроки вчителі демонструють на відео. За словами пані Тетяни, зараз на трудовому навчанні хлопці та дівчата можуть обирати самостійно: в’язати їх чи майструвати вироби з дерева. 

Тетяна Куратнік, учителька трудового навчання 

- Зараз немає розподілу такого чіткого, як на чоловічі та жіночі види праці. Але, якщо за можливості, якщо поділ класу дозволяє, ми поділяємо клас на дівчачу групу і на хлопчачу групу, що дає можливість більш використовувати ті технології, які краще для дівчаток чи для хлопчиків.

Інша вчителька – Ірина Кисла. Працює у цьому ж навчальному закладі. Дітям викладає українську мову і літературу. Участь у конкурсі бере вдруге. Цього разу здобула перемогу в регіональному етапі у відповідній номінації. 

Ірина Кисла, учителька української мови і літератури

- Це мій час. Це мій рік. Мені, напевно, було що сказати і показати. Напевно, тому що я по-іншому стала дивитись на свою професію, на свій предмет. Узагалі на школу.

Пані Ірина ламає стереотипи у ставленні до учнів, уроків, вчителя та викладання загалом. У своїх поглядах переконала членів журі. 

Ірина Кисла, учителька української мови і літератури

- Я зараз намагаюсь дивитись на учнів, як на тих, які не будуть виконувати всі завдання уже вчителя. Трішки інший час і трішки інші засоби і технології, можливості у дітей. Я розумію, що зараз ніхто, ні вчитель, ні батько, ні одиниця у щоденнику не змусить дитину читати, якщо вона не хоче цього робити. Або, я так викладаю урок і веду урок, продумую, щоб зацікавити, і діти звертаються до книги, або, якщо я розумію, що вони реально її не встигнуть, якщо, наприклад, діти у спортивних класах, немає коли їм читати, я вірю у це. Тоді я будую урок так, щоб цю книгу якомога цікавіше їм представити.

Третій тур конкурсу «Учитель року-2021» планують провести у квітні.

Стрічка новин