У Миргороді намагаються налагодити співпрацю влади із місцевою молоддю

З цією метою провели молодіжний форум «Сусіди». Свої проблеми обговорювали мешканці навколишніх сіл. Вони намагалися визначити подальшу стратегію свого розвитку. Наша знімальна група побувала на цьому форумі.

Молодіжний форум «Сусіди» став частиною більш масштабного проекту з соціального згуртування молоді Миргородської територіальної громади. Проводили захід за фінансової і організаційної підтримки фонду родини Богдана Гаврилишина. Ідейними натхненницями зібрання стали випускниці програми «Молодь змінить Україну. Полтавщина» Ірина Чупайда та Вікторія Козлова.

Вікторія Козлова, організатор молодіжного форуму

- Цей молодіжний форум є частиною великого проєкту із соціального згуртування молоді Миргородської територіальної громади. Ми ставимо собі за мету познайомити міську і сільську молодь. І особливо хочемо поінформувати, особливо молодь сіл, які можливості тепер у них є після приєднання.

Ірина Чупайда, співорганізатор молодіжного форуму

- Ми знайомимося із молоддю прилеглих сіл, які увійшли у Миргородську ОТГ. Знайомимося із їхніми містами, де вони проживають і де взагалі свій розвиток може робити молодь.

Загалом до складу новоствореної об’єднаної територіальної громади увійшли 36 сіл. Участь у форумі взяли 25 осіб із Миргорода та навколишніх населених пунктів.

Впродовж 6 годин інтенсивної роботи учасники знайомилися, ділилися інформацією про свої населені пункти, обговорювали спільні проблеми та можливі шляхи їх вирішення, дізнавалися про грантові програми, обміни та стажування, а також вчилися оформлювати міні-проєкти для розвитку своєї громади.

Наталія Хомич, мешканка с.Хомутець

- Я – дуже активна людина, і приїхала тільки із ціллю, щоб познайомитися із різними громадами. Це дуже цікавий проєкт. Я розповідала про те, що у нашому селі добре розвинена інфраструктура, функціонує сільський будинок культури, школа, яку зараз зробили гімназією, дитячі садочки, амбулаторія.

Оксана Науменко, мешканка с.Зубівка

- Хочеться, щоб молоді було де відпочивати, щоб можна було куди вийти погуляти.

Максим Шумейко, мешканець с.Білики

- Я зрозумів, що деякі села навіть потребують більшої допомоги, ніж наше. Але мені здається, ми ще можемо щось зробити для нашого села. Мені здається, що можна багато реконструювати будівель у селі Білики, тому що багато будівель використовується у новому стані, але не використовуються ні для чого.

Багатьох представників сіл хвилювало питання поліпшення матеріальної бази сільських клубів та бібліотек, облаштування місць, де молодь зможе якісно проводити своє дозвілля, а також покращення спортивної бази для тренувань та гри у футбол, волейбол та інші ігрові види спорту. У кожному населеному пункті учасники визначили місця, які зараз є занедбаними, але в перспективі могли б перетворитися на цікаві та комфортні місця для відпочинку й розвитку місцевої молоді.

Вікторія Козлова, організатор молодіжного форуму

- Увесь цей проєкт має завершитися створенням молодіжної ради Миргородської територіальної громади, до якої, я сподіваюся, увійдуть представники усіх сіл і представники міста Миргород. Ця молодіжна рада має стати дорадчим органом при міській раді. І при вирішенні певних питань, які стосуються життя. Буде молодіжна рада якраз представляти інтереси і думки місцевої молоді.

Стрічка новин