Українських школярів навчають рятувати життя ближніх

У Києві сьогодні розпочали освітню програму «Супергерої FAST», яка навчатиме дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та звертатися за невідкладною медичною допомогою. Ця програма діє вже у понад 20 країнах світу. З березня цього року до неї долучаться і українські школи. Перших маленьких супергероїв, які можуть врятувати життя своїм рідним, бачила наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

- Це така хвороба – не як звичайна.

Юрко і Рома – другокласники. Втім, вони вже знають, що таке інсульт. Та можуть розпізнати перші ознаки порушення.

Роман Орел, другокласник, проходить програму «Супергерої FAST»

- Перекошене обличчя…

Юрій Сазонов, другокласник, проходить програму «Супергерої FAST»

- Вони не можуть говорити «банан», «я хочу банан». А вони кажуть «я хочу НАБАН». Це не треба сміятися, це треба хвилюватися.

Порушення мовлення, відмова роботи кінцівок або перекошене обличчя – ці ознаки інсульту хлопці вивчили під час нової освітньої програми «Супергерої FAST». Вона із березня стартує в українських школах. Заняття із дітьми проводяться в ігровій формі за допомогою персонажів-супергероїв, ігор та мультфільмів.

- Я – супергерой. Місія моя важлива і важлива роль.

Інтерактивна навчальна програма розрахована на дітей від 5 до 9 років. Вона вже діє у понад 20 країнах світу. Приєднатися до програми «Супергерої FAST» може будь-яка школа України.

Олег Каліченко, вчитель початкових класів, амбасадор програми «Супергерої FAST»

- Це дуже легко. Дуже легко впроваджувати дуже складні речі. Тобто, розробили програму дуже грамотно. Надзвичайно грамотно, я навіть так скажу. Діти в ігровій формі це засвоюють, навіть ти, реєструючись як вчитель, проходиш все в ігровій формі, як для дітей.

Інсульт є другою найпоширенішою причиною смерті. В Україні щороку трапляється близько 130 000 таких випадків. 

Дмитро Лебединець, керівник Інсультного центру клінічної лікарні «Феофанія» ДСУ

- Кожні чотири хвилини в Україні виникає інсульт. Під час інсульту щохвилини людина втрачає 2 млн нервових клітин. І стає старішим мозок людини на три тижні.

Тому так необхідно вміти розпізнавати інсульт максимально швидко. У Греції завдяки цій освітній програмі рівень знань про симптоми інсульту зріс з 40-а до майже 90-а відсотків. 

- Багато хто з людей вважає, що інсульт – це хвороба серця. Ні, ми повинні пам’ятати, що інсульт – це хвороба мозку.

Віктор Сальков, державний експерт Міністерства освіти і науки України

- Набуття компетентності саме з раннього віку дітей у початковій школі, можливо, навіть раніше. Саме формування знань допомоги близьким, не лише під час ситуації, коли може виникнути інсульт, а взагалі основні поняття домедичної допомоги.

Програма розрахована на п’ять інтерактивних занять. У підсумку малеча отримає сертифікат справжнього Супергероя. І завдяки здобутим знанням зможе врятувати життя своїх дідусів і бабусь.

Стрічка новин