Близько 50 тисяч українців – в листі очікування щеплення від коронавірусу

А Президент України Володимир Зеленський закликав вакцинуватися на своєму прикладі. Подробиці – дивіться у сюжеті.

Менше, ніж за добу, понад 44 тисячі українців виявили бажання зробити щеплення від коронавірусу, повідомляє очільник МОЗ. Записатися до попередньої черги на вакцинацію можна через контакт-центр МОЗ, через портал, або додаток «Дія».

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- За неповний день в чергу до вакцинації через портал записалось 5280 людей. Через контакт-центр – 671 людина, через портал «Дія» – 38 531 людина. Ці цифри є красномовним підтведженням готовності українців до вакцинації та їх довіри до системи охорони здоров'я і планів МОЗ з подолання COVID-19. 

Однак частина українців до нових препаратів все ще ставляться недовірливо.

- Хто знає, що потім станеться! У кожної людини свій організм, різний імунітет. Як він може відреагувати? Вакцину ж не розробляють для кожної людини окремо. Одну на всіх. Це як стаду давати одну й ту ж їжу. У кожного свій імунітет. А раптом, припустімо, мені стане зле, або щось там ще трапиться — від цього ніхто не застрахований.

- З одного боку, напевно, боюся, — боюся наслідків, які будуть. Напевно поки не буду (вакцинуватися). Страшно. Може, самій і можна ризикувати, але дитині — ні.

- Наразі — ні. Поки що немає достовірної інформації. Принаймні, тією вакциною, яку зараз завезли до України, поки що ні. Пфайзеру ж немає.

Своєю чергою Максим Степанов запевняє, вакцина перевірена. Сам зробив щеплення минулої доби. Почувається нормально. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Ми забезпечили Україну абсолютно якісною, ефективною вакциною. Вакциною, яка розроблена одним із провідних компаній світу AstraZeneca разом із Оксфордським університетом. Таку саму вакцину використовують у багатьох країнах світу. Експертна група ВООЗ дає своє заключення, що ця вакцина безпечна, ефективна, що ця вакцина повинна використовуватися для захисту від цієї важкої смертельної хвороби.

Президент України Володимир Зеленський у соцмережах закликає записатись у чергу в «Дії». «Боятись нічого, подаю особистий приклад», – пише гарант, демонструючи фото з оголеним торсом. 

Прогнози перемогти коронавірус до кінця року – передчасні. Про це заявив директор програми Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій Майкл Раян журналістам. За даними ВООЗ, кількість нових випадків зараження коронавірусом у всьому світі зросла минулого тижня вперше за останні півтора місяці. Водночас, за словами Майкла Раяна, поява у світі ефективних вакцин проти COVID-19 може скоротити кількість важких випадків протікання захворювань, спричинених інфекцією, і смертельних результатів.

Нагадаємо, зараз триває перший етап вакцинації. Щеплюють лікарів, які працюють з ковідними хворими, та військових.

Стрічка новин