В Україні розформували дозвільну службу на видачу зброї

Понад півроку працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції проводили заходи з перевірки роботи підрозділів контролю за обігом зброї.

В результаті виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї. А це – і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані «травмати» – пристрої для відстрілу гумових куль. 

Ігор Клименко, голова Національної поліції України

- Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи. Наразі внутрішня безпека Нацполіції викрила  дев'ять співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них  – посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у регіонах.

У результаті звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі – перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п'ятьох відповідальних співробітників у регіонах. 

Усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань.

Серед «замовників» цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.

Сьогодні, 2 березня, Ігор Клименко у мережі Facebook пише: новина про розформування дозвільної служби викликала чимало запитань у громадян. Тому хочу додати:

- На 10 днів призупиняється оформлення, видача дозволів та переєрестрація дозволених видів зброї. 

Службове розслідування триває. Працівники Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України перевіряють кожну особову справу власника зброї. 

Стрічка новин