Із 1 березня по 1 квітня в Україні – місячник боротьби з туберкульозом

Сьогодні відбулося засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності. Які заходи щодо реалізації Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги планують впроваджувати в цьому році, дивіться у наступному сюжеті.

Із 1 березня по 1 квітня цього року в Україні триває місячник боротьби з туберкульозом, присвячений Всесвітньому дню боротьби із цією недугою. Протягом 2020 року в Полтавській області захворюваність на всі форми туберкульозу, включаючи рецидиви, зменшилася майже на 30%. 

Для ефективнішої протидії туберкульозу у Полтавській області залучені: неурядові організації, Департамент охорони здоров’я та Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Ви знаєте, що міняються сьогодні підходи і практика лікування пацієнтів, хворих на туберкульоз. Сьогодні це більш акцентовано на амбулаторний рівень. Ми перейшли на більш-сучасні препарати, які є сьогодні. З метою забезпечення безперервного специфічного лікування хворих на туберкульоз сьогодні надзвичайно є важливо, що на амбулаторному лікуванні вже буде розроблений пакет надання медичної допомоги.

Серед заходів, що протидіють туберкульозу в області, були визначені: забезпечення безперервного специфічного лікування хворих на туберкульоз, створення єдиного протитуберкульозного закладу в області, приведення матеріально-технічної бази у відповідність, соціальний супровід хворих та забезпечення вимог інфекційного контролю.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Одна із проблем, яка в нас стосується хвороби, - це інформованість населення. Як ви знаєте, є такий стереотип, що у нас вже ніби-то туберкульоз - це пережиток минулого. Але ми ж з вами знаємо, що в світі біля 2 мільярдів населення хворіє на туберкульоз.

Наразі опитування свідчать, що лише 28% українців знають про те, що в країні існує епідемія туберкульозу. Тому і показники захворюваності по країні високі. Полтавська область за останні роки демонструє зменшення смертності від туберкульозу.

Володимир Печериця, директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Полтавської обласної ради

- Хочу сказати, що в цьому році Полтавщина вийшла вперше з цього епідемічного показника, тому що захворюваність у нас має тенденцію до зниження. Але біда в тому, щоб ми не хворіли, необхідно мати обізнаність населення. Для того, щоб мати обізнаність населення, потрібно проводити інформаційну політику. І якщо ми будемо говорити про те, що народ обізнаний, значить, люди будуть знати, яким чином вберегтися від цієї недуги.

Тому обласна рада буде впроваджувати усі можливі заходи, аби підвищити рівень обізнаності населення, привернути увагу до масштабів хвороби, способів її профілактики і лікування.

Стрічка новин