Міські голови закликали збільшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

Міські голови закликали збільшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

Днями відбулося засідання Ради розвитку громад та територій під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Участь у масштабному заході взяли міські голови з усієї України.

Полтавщину представляв Миргородський міський голова, голова Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Соломаха. Під час Ради розвитку громад та територій було презентовано Конгрес місцевих і регіональних влад при Президентові України, першим завданням якого стане розробка Муніципального кодексу України. А одним з найголовніших питань, яке підняли на засіданні, стало наповнення бюджетів громад. Під час виступів мерів, які представляють Правління АМУ, наголошувалося на важливості спільної, конструктивної роботи на користь громадян.

Міські голови схвально відгукнулися про те, що надходження акцизу від пального до місцевих бюджетів тепер закріплено законодавчо, але додали, що разом з тим на бюджети територіальних громад перекладено низку повноважень без належного матеріального підкріплення. Вони висловили побажання та позицію Асоціації міст України щодо необхідності в наступному бюджетному процесі збільшити частину ПДФО, яка буде зараховуватися до місцевих бюджетів.

Додамо, податок на доходи фізичних осіб – це основний податок, який надходить до місцевих бюджетів, зараз він становить 60%. 

Нагадаємо, секторальна стратегія "Місцеві фінанси", розроблена Асоціацією міст України в рамках проєкту ПУЛЬС та схвалена Правлінням АМУ, передбачає збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів до 80%. 

Стрічка новин