У Полтаві відбулася зустріч з упорядником книги «Ломикамінь»

«Знати ціну свободи». Під такою назвою пройшла зустріч полтавських школярів із упорядником книжки «Ломикамінь», головою Полтавського обласного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» Миколою Кульчинським. Йшлося про минуле України і її сучасність, прагнення зміцнити й утвердити незалежність нашої держави. Подробиці – далі у сюжеті.

Патріотичний збірник «Ломикамінь» видано торік Полтавською «Просвітою». Він містить статті, спогади наших земляків Бориса Мартоса, Юрія Горліса-Горського, дослідження Миколи Марченка, а також інтерв’ю із сучасними воїнами Дмитром Юденком і Артемом Дудком, для яких поняття правди, свободи, любові до України не є абстрактними. Чому саме «Ломикамінь» – пояснив Микола Кульчинський.

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта»

- Це – квітка, яка розриває скелі. І коли нас, українців, після цієї клятої Переяславської угоди почали заковувати у Московське царство, а потім і Російська імперія, і поневолювати нас. Постійно. Як та квітка ломикамінь розривала оцей бетон брехні, неволі, рабства.

Книга вийшла у період активної фази карантину. А тому провести її презентацію просто не було можливості. Зараз же організатори видання намагаються заповнити вимушену прогалину. 

Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- Цим заходом ми хочемо нагадати, що почалася весна, але, на жаль, не всі із наших захисників дожили до цього дня. І зараз триває війна. І ми хочемо провести паралель між тими подіями, які відбувалися у 20-30 роках ХХ століття, і тим, що відбувається сьогодні.

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта»

- Завдання цих книжок – формувати національну свідомість, показувати правдиво і чесно больові точки українського суспільства у минулому і сучасному. Тобто, формувати українську націю. Це завдання до сих пір стоїть перед українською державою і взагалі усім нашим суспільством.

Видання призначене передусім для молоді, щоб вона відчула безперервність національно-визвольної боротьби українців за свою державу і замислилась над причинами теперішньої гібридної війни. 

Анастасія Гресь, учениця Полтавської ЗОШ №7 ім.Т.Шевченка

- В Україні діє гібридна війна, що на Сході України. І ми, можливо, винесемо із минулих помилок якісь нові цілі. Я хочу прочитати цю книжку, аби винести для себе деякі питання, пороздумувати над ними і винести для себе щось нове.

В зустрічі із головою Полтавського обласного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» охоче брали участь не тільки діти, а й педагоги. 

Алія Дорошенкова, вчитель початкових класів Семенівського НВК ім.М.Хорунжого

- Мені дуже цікаві незвичайні нові матеріали, подробиці, пов’язані із історією України.

Алія Дорошенкова вважає: такі зустрічі варто проводити частіше. Адже зерно, посіяне у дитячих душах, на її думку, дасть сходи, які зміцнять фундамент української незалежності.

Алія Дорошенкова, вчитель початкових класів Семенівського НВК ім.М.Хорунжого

- Якщо першими до їхніх думок потрапить іноземна чи російська ідеологічна думка, то вона для них стане основною. А якщо вони спочатку сприйматимуть нашу версію подій, то тоді в них набагато буде більше захисту і можливості свою думку відстоювати.

Стрічка новин