«Полтаваобленерго» вимагає оплату від громад за користування електроопорами

Більше десятка громад Полтавщини скаржаться, що мають сплачувати «Полтаваобленерго» за оренду електроопор, на яких розміщене вуличне освітлення. Суми, які підприємство виставило, – захмарні, говорять керівники громад. Звернення щодо урегулювання цін вони надіслали до обласної влади. Подробиці дивіться далі.

Понад три тисячі електроопор, на яких встановлене вуличне освітлення, знаходяться на вулицях Машівської територіальної громади. Усі вони належать одному підприємству – «Полтаваобленерго». До цього часу останнє не виставляло такі захмарні рахунки за користування електроопорами, але зараз ситуація змінилася.

Сергій Сидоренко, Машівський селищний голова 

- Ситуація склалася, як зі всіма ОТГ. Зразу вони виставляли нам рахунки, суми там, зрозуміло, захмарні. По-моєму, по Машівській ОТГ виставили 600 чи 650 тисяч. Звісно, ніхто цей договір не підписував, і кошти в бюджет ніхто не закладав. Тепер вони із 18 гривень знизили до 3. Це виходить сума менша 130 тисяч, але ми розуміємо: підпишемо цей договір, то на наступний рік сума може вирости.

Листи із «проханням» сплатити оренду надіслали в усі громади області. За словами заступника голови облдержадміністрації Євгена Грекова, підприємство зауважило: у разі несплати вуличне освітлення можуть демонтувати.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Обласна державна адміністрація, у свою чергу, звернення, які надходили від територіальних громад, опрацювала і надали звернення до Антимонопольного комітету для того, щоб він вжив заходів щодо своїх повноважень. По-друге, було підготовлено і відправлено лист до Кабінету Міністрів з проханням звернути увагу на ці події у Полтавській області.

Виконавчий директор Асоціації міст України зауважив: такої ситуації з електроопорами немає в жодному регіоні країни.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

- Чим я був здивований, а я об’їздив вже 12 регіонів, це взаємовідносини громад з «Обленерго», такого немає в інших областях. Але мені сподобалась позиція голови ОДА, народної депутатки Анастасії Ляшенко, що вони разом із громадами будуть вирішувати дане питання.

У «Полтаваобленерго» теж прокоментували цю ситуацію. Тут вважають: їх вимоги на сплату коштів є правомірними, адже кожне використання їх майна потрібно врегульовувати. 

Об’єкти вуличного освітлення в населених пунктах області переважно розміщені на опорах, які є власністю АТ «Полтаваобленерго». Згідно з ч.1 ст.317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Таким чином, без згоди власника ніхто не може користуватись його майном. Оскільки об’єкти вуличного освітлення розміщені на опорах АТ «Полтаваобленерго», таке розміщення підлягає правовому врегулюванню сторонами, у т.ч. – шляхом укладання відповідних договорів.

Та на Полтавщині вже є громади, які пішли на умови підприємства.

Стрічка новин