В Україні тривають передвиборчі перегони

Сьогодні до Полтави завітав 5-ий номер виборчого списку Блоку Юлії Тимошенко Андрій Шевченко. Політична сила, яку він представляє, вже зібрала 3 мільйони підписів на підтримку проведення Всеукраїнського референдуму одразу після дострокових виборів. Втім бютівці планують зібрати ще 5 мільйонів.

На прес-конференції Андрій Шевченко зазначив, що Полтава останнім часом активно розвивається та змінюється на краще. Він відзначив чистоту вулиць та добре їх освітлення. Духовна значущість нашого міста привертає увагу Блоку Юлії Тимошенко. Андрій Шевченко розповів, що його політична сила представляє особливий семінар-презентацію – «Україна успішна».

У Полтаві цю програму вже презентували студентам університету споживчої кооперації. Що ж до загальнополітичних питань, то ключовою темою сьогодення є проведення Всеукраїнського референдуму одразу після дострокових виборів до парламенту. Питань загалом 9. В українців дізнаються, в якій країні вони хочуть жити - президентській чи парламентській, чи згодні вони самі обирати суддів та відкликати їх. Також на референдумі хочуть встановити права опозиції. Втім, за словами Андрія Шевченка, їхні політичні опоненти проти цього. Існує старий закон, за яким для проведення референдуму потрібна згода центрвиборчкому. Наразі з 15 її членів – 8, цитата, «контролюються коаліцією». Але, говорить журналіст, БЮТ опирається в цьому питанні на основний закон держави.

Така цифра, за словами Андрія Шевченка, потрібна для того, аби їхні політичні опоненти не закидали їм фальсифікації. Він також запевнив - така кількість підписів - справа кількох днів. А загалом, переконаний журналіст, у парламенті 6 скликання буде сформовано єдину міцну коаліцію демократичних сил між ними та Блоком «Наша Україна - Народна Самоборона».

Стрічка новин