Сьогодні відзначають День котів

Кременчуцьку міську бібліотеку охороняє рудий кіт, а в артистів зустрічає знаменита кішка Мася. Сьогодні відзначають День котів. У Кременчуці є пухнастики, які відомі не лише в місті, а далеко за його межами. Наша знімальна група вирішила особисто познайомитися із кременчуцькими котами.

Інна Хмелик, завідувачка абонементу Центральної міської бібліотеки

- Це – головний працівник бібліотеки у нас. Він довго подорожував по місту. А тепер він працює у нашій бібліотеці. Він у нас і Рижик, і Рудик, і Рудий Панько.

Працівники Кременчуцької центральної міської бібліотеки для дорослих кажуть, що це їх Рудунчик. А ось повне ім’я в кота Рудий Панько. Це вже взято із твору Миколи Гоголя.

Інна Хмелик, завідувачка абонементу Центральної міської бібліотеки

- Полюбляє рибку. А більш за все він полюбляє спілкування. Він дуже самотність погано переносить. Він дуже орієнтований на людей і дуже любить людей.

Бібліотекарка розповідає: кота побачила вперше на підприємстві «Спецсервіс-Кременчук», куди ходили на екскурсію. У нього було передране око і жалюгідний вигляд. Невдовзі якось він сам прийшов в бібліотеку. Зараз не скажеш, що пухнастик – то вуличний кіт. Розкішна шубка і гордовитий вигляд. Щоправда, любить побігати по вулиці. Для цього бібліотекарі одягли ошийник, аби люди знали, куди повертати.

Інна Хмелик, завідувачка абонементу Центральної міської бібліотеки

- Коли на дворі тепліше, то він сидить у нас на порозі, то мами із дітками проходять – дітки до нього, він – у бібліотеку. Мами із дітками. І у результаті він у нас приводить користувачів. Такий у нас зазивало.

Ще одна пухнаста знаменитість Кременчука живе в Міському палаці культури. Це – кішка Мася. Улюблениця всіх працівників і артистів. Так, у соцмережі чимало відео із Масею. Можна впевнено сказати, що вона – володарка всіх гримерок і сцени. А коли настав час робити сюжет з нею – десь втекла. Ось така собі зірка-скромниця. У кременчуцької журналістки Олени Ліпошко вдома немає живих котів. Всі її пухнастики – на картинах, яких почала малювати у карантин.

Олена Ліпошко, кременчуцька журналістка

- Звісно, перший був у масці у мене кіт. Далі також пішли на тему локдаун, карантин. Далі почали мінятися самі по собі. Ось, наприклад, руда кішка, фіолетовий кіт. Це – картини, які я можу комусь дарувати. Я їх охоче дарую людям. У день кота вітаю усіх із цим святом: і кошатників, і тих, хто не кошатник. Зі святом!

Стрічка новин