Війні в Україні – вже 7 років

Війна в Україні триває вже 7 років. Саме 1 березня 2014-го Рада Федерації федерального зібрання Росії за поданням Володимира Путіна надала дозвіл на використання збройних сил РФ на території України. Як змінилися воєнні дії за ці 7 років, дивіться у наступному сюжеті.

7 років тому у ці дні в Україні вже повномасштабно розгорталася так звана «російська весна». Це і стало початком збройного конфлікту. 

Через 6 років, аби припинити бойові дії, 27 липня було оголошено режим тиші. Перемир'я фактично не протрималось і півгодини, розповідав журналістам командувач Операцією Об'єднаних сил Володимир Кравченко.

- З боку противника в 00:20-00:45 був обстріл підрозділу 36 окремої бригади морської піхоти зі стрілецької зброї, ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів. Втрат з боку об'єднаних сил немає. Наші підрозділи поки мовчать. Загрози життю і здоров'ю особовому складу не було.

Сьогодні, незважаючи на режим тиші, проросійські окупаційні сили не дотримуються його і провокують наших бійців на криваве продовження конфлікту. Лише за минулий рік Україна втратила 64 своїх захисники. 

Володимир Лазарєв, спец.кор.iнформагентства Міноборони України «Армія Іnform»

- На жаль, великі втрати маємо вже цього року. Лише за 2 місяці –21 чоловік. 6 чоловік за січень і 16 чоловік з урахуванням лютого.

За словами Володимира Лазарєва, для України режим тиші – це в першу чергу результат дії нашої дипломатії, оскільки війна – це не лише бойові дії, це ще й політика. 

Володимир Лазарєв, спец.кор.iнформагентства Міноборони України «Армія Іnform»

- Світова історія ще не знає таких війн, яку наше покоління переживає сьогодні. Я розумію, ті хлопці, що були в 2014 році, зустріли ворога лице в лице. Вони дійсно знали, що буяння вогню, смерті, і це дійсно була активна фаза бойових дій. Зараз же вона не стала спокійнішою, повільнішою. Вона така ж цинічна, вона така ж підступна, вона така ж кривава. Бо в нас лише за 2 місяці вже стільки втрат, майже третина від загальної кількості минулого року. 

Великою підтримкою для військових ще з 2014 року були волонтери. Полтавська громадська організація «Батальйон Небайдужих» з часу, коли розпочалася агресія Криму, допомагали українській армії. Наталія Гранчак каже, що запити військових і до сьогодні не змінилися. 

Наталія Гранчак, голова ГО «Батальйон Небайдужих»

- Оскільки ми прицерковна організація, то ми визначали для себе, що зброю ми купувати не будемо. Ми будемо вибирати лише засоби захисту і ті речі, які допомагають зберегти життя. І величезну кількість в 2014-15 році ми закупили приладів нічного бачення, дальномірів. Саме ці речі військові досі просять, це те, що береже їм життя.

Можливо, здається, що на 7 рік війни армія охолола, що режим тиші допомагає врятувати життя українським бійцям. Але статистика свідчить, що це далеко не так.

Володимир Лазарєв, спец.кор.iнформагентства Міноборони України «Армія Іnform»

- Останнім прикладом було, що пішли хлопці в бойовий дозор – підрив. Звичайне несення чергування, спостережений пункт і наш полтавець Саша Глушко отримав кулю снайпера. Тобто, війна продовжується, і ніякого послаблення немає. А те, що ми не йдемо в атаку з криком «Смерть ворогам, ура!», може, в цьому і є вища мудрість – втримати свій потенціал до того моменту, коли він дійсно буде потрібен, щоб ми пішли вперед, звільнили території, взяли під контроль наш кордон і т.д.

Стрічка новин