1 березня – Всесвітній день імунітету

Сьогодні світ відзначає день імунітету. Рішення про його встановлення прийняли у 2002 році за ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я. Мета – привернути увагу до проблем, пов’язаних із поширеністю різних імунних захворювань, а також до збереження та зміцнення імунітету уцілому. Що говорять лікарі – дивіться в сюжеті Аліни Боровик.

Імунітет напружено працював всю зиму, і напередодні нового періоду випробувань його потрібно підкріплювати, запевняють полтавці. Дехто робить це народними методами. 

- Приймаю різні вітаміни. Фрукти намагаюсь їсти часто. Якраз сьогодні менше морозів, тепліше, краще.

- Сьогодні така погода, що люди можуть її прийняти, що уже тепло. Можуть зняти шапки і тому подібне. Насправді – воно оманливо. Вони можуть частіше захворіти.

- Погода чудова. Весна – добре. А імунітет – яблука, апельсини, лимон, і так зміцнюємо.

- П'ємо чайки із імбирем, кориця. Таке підтримуємо. На свіжому повітрі гуляємо побільше. Фізичні навантаження трохи, щоб не залежуватись, тоді і буде здоров'я.

Активність імунітету збільшують здоровий сон, дозовані фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування. А от зловживати хімічними засобами, у тому числі ліками, імунолог не радить. 

Наталія Ляховська, лікар, клінічний імунолог 

- Раціональний, відповідно вікові, роботи, режим дня. Раціональне харчування, вживання певних мікроелементів. Також обов’язково велика кількість рідини. Тому що більшість імунокомпетентних речовин знаходяться у рідинах організму. Особливо, що стосується носової, ротової порожнини. У нинішній час – це дуже актуально.

Важливу роль для стану імунітету відіграє навколишнє середовище. Наприклад, якість повітря. 

Наталія Ляховська, лікар, клінічний імунолог 

- Дуже впливає на стан місцевого імунітету. Це слизові оболонки носа, рота, дихальної системи. Відповідно, вони страждають при надмірному запиленні або забрудненні навколишнього середовища.

За словами пані Наталії, проблеми з імунною системою можуть бути не лише тоді, коли людина часто хворіє. Якщо ви за рік жодного разу не страждали від простуди чи грипу – це може означати, що імунітет надто активний. А це може призвести до негативних наслідків.

Стрічка новин