2003-2021 рр. – 18 років наполегливої роботи

18-річчя відзначає Полтавський обласний військово-спортивний центр «Воїн». Своїм завданням тут ставлять виховання захисників України, спортсменів, творчих людей, які йдуть нелегким Шляхом Воїна. Свідками численних тренувань, змагань та вишколів неодноразово була і наша знімальна група під час зйомки проєкту «Шлях воїна». Про «повноліття» центру розповість Анна Ружін.

Розуміння того, що дітей та молодь вкрай необхідно навчити вірити у свої сили, прищепити їм бажання фізичного та духовного удосконалення, довести, що престижно бути сильними і здоровими, виховати в них почуття національної гідності, стало рушійною силою для створення Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн».

Ініціатором відкриття центру став Бариш Олег Миколайович – Заслужений тренер України з військово-спортивних багатоборств, майстер спорту України, володар чорного поясу. 

Олег Бариш, керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн»

- Надзвичайно важливим є спортивним напрямок, бо будь-якій молоді та дітям потрібні змагання та перемоги. І мені дуже приємно, що за ці 18 років багато спортсменів, які своїми здобутками, своїми перемогами на рингах, татамі надали можливість порадувати і своїм батькам, і проявити свої надзвичайні здібності.

Військово-спортивний центр «Воїн» за час свого існування виховав безліч спортсменів. До основних напрямків діяльності організації відносять: фізичну підготовку, а саме – рукопашний бій за системою «Воїн», військово-спортивні багатоборства, володіння холодною зброєю, військову підготовку. До неї входить тактика, володіння стрілецькою зброєю, парашутно-десантна підготовка, військово-прикладний рукопашний бій.

У військово-спортивному центрі хлопці та дівчата проходять «Шлях воїна». Їх готують як у фізичному плані, так і моральному. Тренери та інструктори є наставниками молоді. А розпочинають свій шлях з малого віку. Здебільшого – з 4 років. Деякі обирають це самі, а для когось батьки стають порадником.

Наталія Корчан, мати спортсмена 

- Починаючи з молодшого віку, цей клуб виховав у ньому відповідальність та пунктуальність. Але вже з віком, коли дитина дорослішала, і син потребував авторитету в образі чоловіка, окрім батька, то цим образом чоловіка, на якого він хотів би рівнятися, став Олег Миколайович Бариш. І він як губка почав впитувати всі оті якості, які притаманні чоловіку.

Для малечі це поки що гра, але, можливо, в майбутньому вони пов'яжуть з цим життя. Про це і розповідали на змаганнях. 

Артем Сегеда, курсант 

- Мені подобається стрільба, тому що потім на військово-спортивних іграх Лазертаг я завжди займаю перші місця. І в майбутньому це мені допоможе, якщо мене заберуть в армію.

Не забувають і про патріотичне виховання дітей та молоді. У цьому допомагає співпраця з управліннями у справах сім’ї, молоді та спорту міста й області, закладами освіти, ветеранськими організаціями, козацькими спілками, військовими частинами та комісаріатами, підрозділами СБУ, МВС та Нацгвардії. 

Олег Бариш, керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн»

- У своїй роботі ми намагаємося поєднувати і змагання, і фестивалі, вишколи. Надзвичайно цікавими є тематичні екскурсії. Ми щорічно проводимо такий масштабний проєкт «Козацькими стежками» до сучасних перемог, де поєднуємо і вишколи, і екскурсії, і до цікавинок козацької доби.

Цьогоріч у планах – теж низка заходів різного спрямування та для аудиторії різної вікової групи. Тож на досягнутому зупинятися не збираються, а малеча й далі вчиться і йде шляхом Воїна. 

Стрічка новин