В Україні виставляють на аукціони «законсервовані» в’язниці

У рамках «Великої приватизації в’язниць» в Україні планують виставити на прозорі аукціони майно 35-ти виправних закладів, що перебувають в «законсервованому» стані.

Про це заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв’ю телеканалу «Центральний».

Кожен із цих закладів, розташованих по всій території України, каже вона, вже припинив свою профільну діяльність. Утримувати закриті установи, які не виконують своєї функції, є невигідним для держави, оскільки це мільйони гривень видатків щороку. Першою в’язницею, виставленою на продаж, є Ірпінський виправний центр (№132), розташований в смт Коцюбинське, в 6 кілометрах від столичної станції метро «Академмістечко». 

Олена Висоцька, заступниця міністра юстиції України

- Першу в’язницю ми підготували до приватизації усі документи. Також ми готуємо документи до продажу установи в Одесі – 51 і 48 у місті Львів. Гроші від приватизації будуть спрямовані, частина – до державного бюджету України, частина – на те, щоб ми покращували нашу інфраструктуру. Щоб будувати нові об’єкти, або придбати сучасні засоби охорони. Тому тим самим ми і поліпшуємо умови утримання засуджених і ув’язнених, з одного боку. А з іншого боку – забезпечуємо суспільству безпеку.

Минулого року приватизували 12 установ, які були в цій системі. В’язниць, розташованих у Полтавській області, серед них немає. Установи обирали з тих, котрі мали гірші умови утримання ув’язнених. Цьогоріч, стверджує заступниця міністра юстиції України, дану роботу буде продовжено.

Стрічка новин