У столиці налагодили утилізацію 50 типів відходів

Безкоштовно здати на утилізацію використані медичні маски, рукавички та прострочені таблетки можна у Києві. Там на станції сортування No Waste Recycling Station приймають на переробку майже 50 видів відходів. Як долучитися до еко-ініціативи та що з відходами відбувається далі – знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Ірина вже три роки сортує сміття вдома. Дівчина розповідає: спочатку було складно, але потім вже стало звичкою.

Ірина, киянка, сортує сміття

- У нас два баки, в які ми складаємо сміття, яке придається переробці, а в інше те, яке іде на спалювання. І нас цього вистачає власне. Ми це робимо в умовах квартири. Спочатку це важко. Але потім, коли ти втягуєшся в процес, це абсолютно така механічна робота.

Здати побутові відходи дівчина приїжджає на станцію сортування від громадської організації «Україна без сміття». Усі пляшки та упаковки з-під молока і соку попередньо миє.

Анна Яблучна, комунікаційна менеджерка ГО «Україна без сміття»

- Станція сортування – це такий великий масштабний проєкт. В тому сенсі, що ми маємо велику площу. І найголовніше, що ми приймаємо близько 50 типів вторсировини. Зазвичай пункти прийому приймають скло, папір і пластик, ми приймаємо абсолютно різні фракції. Як кришечки і гаджети.

На більшість із цих відходів чекає «друге життя».

- Ми потім виготовляємо пластикові плити, які можуть бути основою для урбан-об’єктів.

Принести на станцію можна і медичні маски. Через епідемію коронавірусу засоби захисту стали обов’язковим елементом гардеробу. Тому кількість їх використаних зросла у рази.

- Можуть приносити маски, пігулки прострочені і рукавички медичні. Обов’язково для нашої безпеки це має бути запаковано в поліетиленові пакети. Ось так це виглядає.

Поки що здати медичні відходи можуть тільки фізичні особи. За один візит приймають фармацевтичних відходів не більше, ніж обсяг одного поліетиленового пакета.

Остап Бутвинник, заступник керівника ГО «Україна без сміття»

- За ось майже тиждень ми зібрали чотири 120-тилітрових пакети. Це близько 35 кілограмів. Далі, коли ми зберемо той обсяг, про який ми домовилися з компанією «Ай мед», вони прийдуть і відвезуть їх на підприємство-утилізатор.

Здати відходи на переробку можуть не тільки кияни. 

Анна Яблучна, комунікаційна менеджерка ГО «Україна без сміття»

- У нас є послуга пластик-пошта, за допомогою якої кожний охочий із будь-якого міста чи села України може передати нам мікс пластиків. Це ті, які переробляються і не переробляються поштою. Ми приймаємо будь-яким поштовим оператором коробки.

Остап Бутвинник, заступник керівника ГО «Україна без сміття»

- Найбільше, напевно, такого пакування, як скло, метал, пляшки з-під напоїв. Макулатури, звичайно, багато. Приблизно за місяць ми приймаємо 40-45 тонн ліквідної і неліквідної сировини.

Правильно розсортувати відходи на станції допоможуть консультанти. Із правилами прийому та графіком роботи станції «Україна без сміття» можна ознайомитись на сайті та у соцмережах організації.

Стрічка новин