Перші побічні ефекти від вакцини

В Україні розпочали активне вакцинування від COVID-19. Протягом 24 та 25 лютого щеплення вже зробили 1338 осіб. Навіть є перші скарги на самочуття. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Днями до України доставили 500 тисяч доз вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield) для першої хвилі щеплень. До неї потрапили: працівники охорони здоров'я, які піддаються високому ризику зараження, бригади швидкої медичної допомоги, а також літні люди віком від 65.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру

- Вакцина векторна означає, що вакцина створена генною інженерією, але там отой шматочок нуклеїнової кислоти, який кодує ці вакцинні білки, шипіки оці коронавірусні, передбачається, що на них виробляється антитіла і формується імунітет.

Найбільше вакцинацій зроблено в Черкаській області – 170, ця область однією з найперших розпочала кампанію з імунопрофілактики. За 25 лютого в Україні було провакциновано 1179 осіб, з яких чоловіків – 792, жінок – 387. У Черкаській, Тернопільській областях та Києві за минулу добу зробили по 90 щеплень. Окрім цього, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив: 25 лютого отримано 7 повідомлень про несприятливі події після імунізації.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

- Станом на 25 лютого надійшли й перші повідомлення про несприятливі події після імунізації – таких повідомлень 7, вони всі несерйозні, одне повідомлення було зареєстровано в Чернігівській області, 6 – у Черкаській області. Ці повідомлення надходять по електронній системі до Державного експертного центру. Кожен випадок аналізується, і хотів би, щоб до цього ставилися серйозно, але не потрібно розганяти ніякої інформаційної паніки, тому що це передбачено інструкцією виробника.

Всі повідомлення зараз повністю під контролем у лікарів, тому кампанію з вакцинування продовжують. Зробив щеплення й Андрій Байбарза. Він зізнається: на вакцинацію йшов свідомо, почуває себе добре.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру

- В мене ніяких наслідків і взагалі реакції не було, крім відмітини від уколу. Але можу сказати, що у моїх колег, які разом зі мною проводили імунізацію, в них на наступний день, тобто, сьогодні, підйом температури до 37,2 градусів, а також ознаки ломоти тіла.

Серед побічних ефектів також є нудота, слабкість, головний біль та озноб.

Стрічка новин