Зимова підгодівля диких звірів у лісах Полтавщини

Сьогодні ми продовжуємо розповідати, як цьогорічної, доволі складної зими працівники госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства обласної організації УТМР допомагали виживати в лісі диким тваринам. Головну увагу єгері приділяли підгодівлі лісових звірів на спеціально облаштованих кормових майданчиках. І, насамперед, завдяки цьому в лісових угіддях Полтавщини останніми роками не зменшується, а навпаки, збільшується популяція косуль, диких кабанів, зайців. А не так давно з’явилися ще й плямисті олені. Водяться в полтавських лісах і червонокнижні лосі.

Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно. Для лісових мешканців тут вдосталь сіно, розсипана кукурудза. А у спеціально облаштованих солоницях завжди є сіль, яка компенсує копитним і не тільки зимову нестачу мінеральних речовин. Вони робляться з м’яких порід дерева – з осики, тополі, яка при висиханні всотує в себе сіль.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- Тварина, така як лось, косуля, може спокійно полискати цю сіль, а ось через оці прорізі сіль стікає по деревині і кабанчики гризуть, насищають свій організм сіллю.

Як розповідає єгер Василь Гербей, за рік тварини злискують до півтонни солі.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- Ми беремо лише харчову сіль з магазинів упаковками, і в тиждень десь 3-4 упаковки розсипаються по солянках, у нас ще є на інших підгодівельних площадках такі ящички, зроблені спеціально для солі, щоб маленька тваринка могла теж якось добути собі сіль, як зайчик, чи молоденька косуля.

За зиму з’їли дикі звірі й дві тонни сіна, яке заздалегідь заготовляється в тюках і потім розвозиться по таких майданчиках.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- Тут може прийти козуля поїсти. Може лось, а зайчику важко діставати, тому ми поробили стіжки сіна, щоб і зайчик міг спокійно поїсти, і свині дикі, взимку вони дуже полюбляють сіном побалуватися.

Кормами в достатній кількості допомагають забезпечувати спонсори, керівники місцевого комібкормового заводу. Так Олег Діденко говорить, що йому не так цікаво піти на полювання, як показати дітям  життя лісових мешканців.

Олег Діденко, депутат облради, місцевий підприємець, допомагає у постачанні кормів

- Для мене найкраще проїхатися по мисливських угіддях, так як ми їх оберігаємо разом із єгерями, і щоб дитина сказала: он дивись, папа, козочка побігла, зайчик пострибав, а он сліди такі – кози чи кабана.

Цієї зими дикі тварини далеко не відходили від таких майданчиків, адже заморозки та відлига спричиняли льодову кірку, по якій їм важко ходити та легко порізати лапи, говорить єгер. Нерідко було таке, що тваринам доводилося підходити сюди по сліду його машини.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- Ось бачите, молодняки оці, тут лягали і кози, і свині, позаду болото, свині люблять в болоті, очереті жити.

А ще єгері підгодовують не лише диких тварин, а й ось таких диких качок. До тисячі їх зимувало на одному невеличкому озері. Про це ми розповімо у наступних випусках новин.

Стрічка новин