В Кременчуці сьогодні почали кампанію з вакцинації проти коронавірусу

Щеплення проводили на базі центру первинної медико-санітарної допомоги №3. За цією процедурою спостерігала і наша знімальна група.

Для проведення вакцинації у Кременчуці із Полтави приїхала мобільна бригада. Профілактичне щеплення проводили вакциною AstraZeneca. До Кременчука привезли 100 доз. Першим вакцинували проти коронавірусу завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії «Кременчуцької першої міської лікарні ім.О.Богаєвського» Дмитра Лежньова.

Дмитро Лежньов, завідувач відділенням КПМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім.О.Богаєвського» 

- Вакцина гарна, достойна. І щоб захистити себе, своїх близьких і сприяти боротьбі із цією хворобою, я прийняв таке рішення. І рекомендував усім своїм знайомим.

Дмитро Лежньов стверджує: його рішення цілком свідоме. Наслідувати його приклад погодилося ще чимало медичних працівників. Там більше, каже, майже всі перехворіли на коронавірус.

Дмитро Лежньов, завідувач відділенням КПМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім.О.Богаєвського» 

- У нашому відділенні майже 100 відсотків того чи іншого ступеня важкості, би ми безпосередньо в епіцентрі. 50 відсотків колективу погодилися. Зараз дехто буде вакцинуватися пізніше.

Перед щепленням проводили температурний скринінг і необхідні процедури. У кабінеті лікар також вносив до комп’ютера необхідні дані про людину. А власне ін’єкцію робили медсестри. Після цього півгодини у лікарняному закладі спостерігали за станом здоров’я вакцинованого.

Ольга Василівна, медсестра приймального відділення КПМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім.О.Богаєвського» 

- Згодилася на вакцинацію, так як дітки у мене вдома, і працюю я в лікарні. Ніхто нікого не змушував, усе – на добровільній основі.

Галина Бородянець, директор КПМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім.О.Богаєвського» 

- Моє рішення було – однозначно так. Я просто чекаю цього моменту. І я рекомендую всім. На сьогодні у нас вакцинуватимуться 24 людини. Готові були приїхати і з сім’ями. Але, на жаль, у вакцинацію першого етапу потрапляють тільки працівники госпіталів, які ми є.

У місті готові прийняти партію вакцини і місце для її зберігання, повідомив директор Кременчуцького департаменту охорони здоров’я Максим Середа. Для проведення щеплень облаштовані й необхідні приміщення, запевняє він.

Максим Середа, директор Кременчуцького департаменту охорони здоров’я 

- Це вже буде на наступних етапах, коли ми будемо щепити більше категорій населення, коли рахунок піде на тисячі. Доки у нас – це медичні працівники, тому достатньо одного пункту щеплення.

Ольга Усанова, заступник міського голови Кременчука 

- На наступних етапах щеплюватимуться інші медичні працівники. У тому числі працівники екстреної медичної допомоги. Будуть щеплюватися соціальні працівники, люди у віці від 80 років і старші.

Стрічка новин