Вчені запропонували створити цифрового "двійника" Землі

Вчені запропонували створити цифрового "двійника" Землі

Копія дозволить змоделювати майбутній клімат на планеті.

Швейцарські вчені описали проєкт створення точної цифрової копії Землі. Як повідомляє ДТ з посиланням на Phys.org, створення такого «двійника» дозволить змоделювати майбутні зміни клімату і зробити необхідні кроки для підготовки або запобігання екстремальних подій.

Європейський Союз запустив дві програми: Green Deal і Digital Strategy. Ключовим компонентом їхньої успішної реалізації є ініціатива Destination Earth, в рамках якої кліматологи і IT-фахівці повинні створити цифрового двійника нашої планети. Реалізація проєкту повинна стартувати в середині 2021 року і, як передбачається, триватиме 10 років.

Для того, щоб цифрова копія Землі повністю відповідала реальній планеті, в неї будуть регулярно додаватися нові дані спостережень. Але крім параметрів, що характеризують погодні умови і клімат, які використовуються в сучасних моделях, вчені також планують інтегрувати в модель дані, що характеризують антропогенний вплив на клімат. Нова модель Землі буде максимально реалістично відображати практично всі процеси на поверхні планети, які можуть бути залучені в зміна клімату.

Створення цифрової копії планети необхідно для того, щоб тестувати і відслідковувати різні сценарії кліматичних змін. Наприклад, якщо компанія вирішить побудувати в Нідерландах дамбу, цифрова Земля дозволить з'ясувати, чи не призведе таке будівництво до змін клімату.

Вчені також вважають, що ефективність створюваної ними моделі зможе збільшити використання штучного інтелекту. Наприклад, нейромережі можуть збирати дані або обробляти інформацію. Крім того, на думку дослідників, використання машинного навчання дозволить не тільки робити більш точні обчислення, але і більш акуратно описувати фізичні процеси.

Стрічка новин